Sobota, 23 stycznia
Imieniny: Łukasza, Marii
Czytających: 2272
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION JELENIOGÓRSKI: Kto ma zdjęcia Huty Szkła Kryształowego „Julia”?

Niedziela, 18 marca 2012, 8:13
Aktualizacja: Poniedziałek, 19 marca 2012, 7:29
Autor: Accipiter
REGION JELENIOGÓRSKI: Kto ma zdjęcia Huty Szkła Kryształowego „Julia”?
Fot. Agrafka
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Szklarskiej Porębie przygotowuje wystawę fotografii poświęconą funkcjonowaniu Huty Szkła Kryształowego „Julia” w Piechowicach. Organizatorzy poszukują prywatnych zbiorów zdjęć z okresu funkcjonowania huty.

Huta Szkła Kryształowego „Julia” w Piechowicach to prestiżowa marka obecna na światowych rynkach od prawie dwóch wieków. Spod rąk hutników wychodzą wyroby dmuchane i prasowane. Grupa doświadczonych zdobników nadaje wyrobom wyjątkowy charakter, poprzez szlifowanie, grawerowanie, piaskowanie i malowanie.

W związku z przygotowaniem wystawy fotografii dotyczącej huty, organizatorzy zwracają się z prośbą do osób posiadających w swoich prywatnych zbiorach zdjęcia z okresu funkcjonowania huty, przedstawiające pracę hutników czy z imprez okolicznościowych organizowanych dla pracowników "Julii", o ich udostępnienie tych fotografii na czas ekspozycji.

Wystawa będzie jedną z atrakcji organizowanego 12 maja Festynu Hutnictwa Szkła. Zaplanowano ją na terenie przy Przedszkolu Samorządowym 2, przy ul. Osiedle Huty 1.

Zdjęcia można dostarczyć do 31 marca, do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej przy ul. Sikorskiego 8 w Szklarskiej Porębie. Dodatkowe informacje pod numerem tel.: 75 171 21 46.

Po zakończeniu wystawy zdjęcia zostaną zwrócone właścicielom.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (15) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group