Czwartek, 23 marca
Imieniny: Feliksa, Pelagii
Czytających: 8388
Zalogowanych: 23
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Kto komu wymówił? Czyli o tym, że obecnie nie ma kto budować Term Cieplickich

Wtorek, 27 listopada 2012, 13:42
Aktualizacja: Czwartek, 29 listopada 2012, 7:42
Autor: Red
Jelenia Góra: Kto komu wymówił? Czyli o tym, że obecnie nie ma kto budować Term Cieplickich
Fot. Angela
– Co z tymi Termami? Znowu na budowie nic się nie dzieje. Czy ta inwestycja kiedyś się skończy? – zadzwoniła do nas Czytelniczka mieszkająca w pobliżu tego placu budowy. Pojechaliśmy na miejsce. Rzeczywiście, nie za wiele tam się działo. Poprosiliśmy o wyjaśnienie kierownika budowy Ryszarda Andrzejewskiego. Usłyszeliśmy, że nie wolno mu udzielać żadnych informacji na temat inwestycji bez zgody zamawiającego, czyli Miasta Jelenia Góra. Potwierdził to w rozmowie telefonicznej współwłaściciel firmy Holma Waldemar Holanowski. Kiedy poprosiliśmy w rozmowie telefonicznej o taką zgodę naczelnika wydziału inwestycji UM – usłyszeliśmy, że... Miasto nie jest pracodawcą kierownika budowy, żeby miało udzielać mu zgody.

Zwróciliśmy się drogą mailową po wyjaśnienie do rzecznika prasowego UM, który poprosił o kilka dni. W ten sam sposób zadaliśmy kilka pytań, poprzez kierownika budowy, wykonawcy. Z tego, co się dowiedzieliśmy wynika jedno. Prace przy budowie cieplickich term zostały wstrzymane, bo wykonawca schodzi z placu budowy. Ale powody obie strony podają zgoła odmienne.

Oto czego dowiedzieliśmy się ze strony wykonawcy: 1. Pismem z dnia 30.10.2012 została wypowiedziana Umowa Zamawiającemu Miastu Jelenia Góra przez Wykonawcę z winy Zamawiającego. 2. Przyczyny wypowiedzenia: brak kompletnej dokumentacji projektowej i brak nadzoru autorskiego uniemożliwiał prowadzenie prac. 3. W związku z wypowiedzeniem Wykonawca jako profesjonalna firma przygotowuje i zabezpiecza obiekt przed przekazaniem do Zamawiającego Miasto Jelenia Góra. 4. Jednocześnie obiekt jest inwentaryzowany i trwały prace zabezpieczające wskazane przez kierownika budowy przed przekazaniem placu budowy do Zamawiającego Miasto Jelenia Góra. 5. Obiekt był chroniony przez Wykonawcę i Zamawiającego. W dniu 22.10.2012 Zamawiający Miasto Jelenia Góra zakazał wstępu na budowę Wykonawcy i Podwykonawcom, którzy prowadzili prace.

Tymczasem, jak się dowiadujemy - to prezydent Jeleniej Góry Marcin Zawiła wezwał dzisiaj (27 listopada) przedstawiciela konsorcjum: firmy HOLMA – lidera konsorcjum i firmy TIWWAL w upadłości – wykonawcę Term Cieplickich i wręczył odstąpienie od umowy. Jako przyczyny podano: brak zadowalających postępów na budowie, brak działań w zakresie zabezpieczenia jej przed warunkami atmosferycznymi, brak płynności finansowej konsorcjum, co oznacza – brak wizji zakończenia tej budowy w dającym się przewidzieć czasie.

W najbliższych dniach ma się rozpocząć inwentaryzacja robót budowlanych, których zaawansowanie szacuje się na około 70 proc. Miasto ma pieniądze, żeby tę inwestycje skończyć. Ma to nastąpić do końca 2013 roku. Przypomnijmy - Termy miały być gotowe do 30 października br.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (112)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group