Niedziela, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 1884
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kto komu wymówił? Czyli o tym, że obecnie nie ma kto budować Term Cieplickich

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 27 listopada 2012, 13:42
Aktualizacja: Czwartek, 29 listopada 2012, 7:42
Autor: Red
Fot. Angela
– Co z tymi Termami? Znowu na budowie nic się nie dzieje. Czy ta inwestycja kiedyś się skończy? – zadzwoniła do nas Czytelniczka mieszkająca w pobliżu tego placu budowy. Pojechaliśmy na miejsce. Rzeczywiście, nie za wiele tam się działo. Poprosiliśmy o wyjaśnienie kierownika budowy Ryszarda Andrzejewskiego. Usłyszeliśmy, że nie wolno mu udzielać żadnych informacji na temat inwestycji bez zgody zamawiającego, czyli Miasta Jelenia Góra. Potwierdził to w rozmowie telefonicznej współwłaściciel firmy Holma Waldemar Holanowski. Kiedy poprosiliśmy w rozmowie telefonicznej o taką zgodę naczelnika wydziału inwestycji UM – usłyszeliśmy, że... Miasto nie jest pracodawcą kierownika budowy, żeby miało udzielać mu zgody.

Zwróciliśmy się drogą mailową po wyjaśnienie do rzecznika prasowego UM, który poprosił o kilka dni. W ten sam sposób zadaliśmy kilka pytań, poprzez kierownika budowy, wykonawcy. Z tego, co się dowiedzieliśmy wynika jedno. Prace przy budowie cieplickich term zostały wstrzymane, bo wykonawca schodzi z placu budowy. Ale powody obie strony podają zgoła odmienne.

Oto czego dowiedzieliśmy się ze strony wykonawcy: 1. Pismem z dnia 30.10.2012 została wypowiedziana Umowa Zamawiającemu Miastu Jelenia Góra przez Wykonawcę z winy Zamawiającego. 2. Przyczyny wypowiedzenia: brak kompletnej dokumentacji projektowej i brak nadzoru autorskiego uniemożliwiał prowadzenie prac. 3. W związku z wypowiedzeniem Wykonawca jako profesjonalna firma przygotowuje i zabezpiecza obiekt przed przekazaniem do Zamawiającego Miasto Jelenia Góra. 4. Jednocześnie obiekt jest inwentaryzowany i trwały prace zabezpieczające wskazane przez kierownika budowy przed przekazaniem placu budowy do Zamawiającego Miasto Jelenia Góra. 5. Obiekt był chroniony przez Wykonawcę i Zamawiającego. W dniu 22.10.2012 Zamawiający Miasto Jelenia Góra zakazał wstępu na budowę Wykonawcy i Podwykonawcom, którzy prowadzili prace.

Tymczasem, jak się dowiadujemy - to prezydent Jeleniej Góry Marcin Zawiła wezwał dzisiaj (27 listopada) przedstawiciela konsorcjum: firmy HOLMA – lidera konsorcjum i firmy TIWWAL w upadłości – wykonawcę Term Cieplickich i wręczył odstąpienie od umowy. Jako przyczyny podano: brak zadowalających postępów na budowie, brak działań w zakresie zabezpieczenia jej przed warunkami atmosferycznymi, brak płynności finansowej konsorcjum, co oznacza – brak wizji zakończenia tej budowy w dającym się przewidzieć czasie.

W najbliższych dniach ma się rozpocząć inwentaryzacja robót budowlanych, których zaawansowanie szacuje się na około 70 proc. Miasto ma pieniądze, żeby tę inwestycje skończyć. Ma to nastąpić do końca 2013 roku. Przypomnijmy - Termy miały być gotowe do 30 października br.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (112) Dodaj komentarz

~miko2 27-11-2012 14:24
termy miały być gotowe 30 pażdziernika 2011 !!!!!!
~Człowiek Koń 27-11-2012 14:27
Dobrze że z nowym rokiem stąd uciekam na zachód!!! Tam nie ma takich cyrków jak tutaj!! Polska a zwłaszcza JG jest 100 lat za najczarniejszymi murzynami!
~pływak 27-11-2012 14:46
Term nie ma.....no ale prezes jest... Normalnie Bareja wymięka przy nich wszystkich.
~mieszkanka 27-11-2012 14:51
firma HOLMA i TIWWAL cieszy się niezbyt dobrą opinią. To nie pierwsza taka inwestycja, która nie dobiegła końca. Więcej informacji można przeczytać http://wirtualnygarwolin.pl/archiwum-aktualnoci/2284-zmiana-kierownika-budowy-basenu
~ 27-11-2012 14:54
Dla mnie to bylo jasne. Kto z was widzial SPA w Uzdrowisku? matko jedyna.....wyrzucone pieniadze. Szkoda. I nie gadajcie, ze ci, co wyjezdzaja na Zachod to tchorze czy zdrajcy...w PL nie da sie zyc. Ostatni zgasi swiatlo....
~amen 27-11-2012 15:02
hahha! tradycja! caly ten rejon to jeden wielki szfindel! umowy śmieciowe lub brak umowy!
~socjolog 27-11-2012 15:02
I tym przekrętem nie zajmie się prokuratura i sąd, bo kto kolegów i koleżanki od szwedzkiego stołu będzie rozliczał. Zosia samosia na niewysadzonym sejmie, Marcin od książek ma kasę prezia nieroba, a stróże od kieliszka się budują na zrujnowanych posesjach. Fampa co wysyłała do Kanady maszyny musiała upaść, rzeźnie z nieszprycowanym mięsem musiały upaść... Czy to Niemiec , czy to Zyd zawinił nie wiem. Na pewno nie Polak.
~ 27-11-2012 15:25
he he he...Niemiec, Zyd, c...n i Ukrainiec. Wsje do kupy zepsuli Polske, partacze jedne. I juz tak od rozbiorow. Jaki tam Polak. Polak niewinny.
~ad 27-11-2012 15:41
jest tak,miasto ogłasza przetarg na basen,koszt w/g wyceny np.10mln, oferenci poważni składają oferty koło tej sumy,przychodzi firma w teczce ,że wybuduje basen za 8mln,miasto podpisuje umowę,obwieszcza sukces 2mln oszczędności! i zaczynają się problemy.............bo nikt nie wybuduje za tą sumę basenu .........termy cieplickie itp.
Nοstradamus 27-11-2012 15:51
Tutaj ogólnie leży NADZÓR INWESTORSKI, Complex z chłopakami nadal nie rozumie na czym polega prowadzenie takich inwestycji. Osobną sprawą jest TRAGICZNY PROJEKT, projekt pewnie zrobiony tak jak ostatnio PROJEKTY SZLAKÓW ROWEROWYCH, kilka kresek na darmowych mapach i 300 tys. w kieszeni KOLESIA. Ale problemów z tymi ludzikami z ratusza mamy jeszcze więcej, miasto niech szykuje 15 milionów odszkodowania dla mieszkańców bo zaczyna się nowy proces sądowy jeden ze spółek miejskich :) Do tego grupa ludzi przygotowuje wniosek z zablokowanie dużej inwestycji i kolejna spółka miasta straci finansowanie projektu z Funduszu Spójności UE... LUDZIE! Tym miastem rządzi BANDA, MAFIA ... i do tego kompletnych nieudaczników. Jeżeli wpadnie tutaj konkretna kontrola np. z UE, to leżą i kwiczą.
~gość II 27-11-2012 16:05
Po co te nerwy? Od 20 lat wybieracie ludzi z układu PO SLD to teraz macie świetlane Europejskie rządy.
~antyPIS 27-11-2012 16:09
ja tam nie jestem jakoś zaskoczony, może dobrze że to nie powstanie bo byłoby kolejne miejsce do ulokowania swoich z PO w radzie nadzorczej, zarządzie, za pensje których płaciliby oczywiście podatnicy, bo trudno przypus...ć że przy zarządzie z nadania politycznego byłoby to rentowne. na szczęscie mamy w okolicach całkiem przyjemne aquaparki więc głowy do góry a Complexa i świtę z PO rozliczmy przy najbliższych wyborach.
~Jel... 27-11-2012 16:23
ale u nas rządy...do du...L-ki trują powietrze w Cieplicach - kto to napisał to jest niedouczony.Zakazać wszystkim samochodom poruszania się po Uzdrowisku.Przy ulicy Grabowskiego wykopali dół zapewne żabkę trzeba kupić aby kumkała i już wieczory w tej okolicy będą przyjemniejsze...
~Maciej Cz 27-11-2012 16:25
Niedobrze mi się robi jak czytam takie newsy, to miasto od wielu jest skażone bandą nieudaczników w Urzędzie Miasta, te same gęby od niewadomo ilu lat, i ciągną to miasto w przepaść. LUDZIE !!! To miasto ma tak olbrzymi potencjał, że głowa boli. Blisko 2 granic, blisko Karpacza i Szklarskiej Poręby, wody termalne. Za Park Zdrojowy i termy cały Urząd Miasta powinien iść do więzienia. Brak jakichkolwiek imprez kulturalnych (szczególnie w Cieplicach które niby miały być wizytówką). Żenada
Piipi Jelonkowa 27-11-2012 16:29
~OJEJ ! .. OJEJ ! .. obecnie to Przedszkolaki z .."Zaczarowanego Parasola" mają widoki ! .. oby,dzieci nie brały przykładu z ..dorosłych !
~ 27-11-2012 16:34
Szkoda, ze miasto nie umie wykorzystac bogactwa, ktorym jest woda mineralna. To wielki skarb. Ale przeciez bylo tyle szumu kolo tegp wybudowanego SPA. Czy ktos z was tam byl? bojsieboga, rany Julek.....jak to jest SPA, to ja jestem krol Egiptu. Pozal sie boze piwniczne katakumby, zero atrakcji i w okienku znudzona i zniesmaczona grubiutka paniusia ze Zdroju (maja dyzury), ktora tam przydzielono i przymuszono.
~BEZDOMNY 27-11-2012 16:48
To stado tylko eksmisje czynić potrafi.
~...piotr 27-11-2012 16:55
Miałem napisać o złodziejach,darmozjadach,korupcji ,kolesiach ,urzędasach partyjniakach tylko po co ? czy to coś da nic, moi drodzy macie dwa wyjścia wyjechać z tego kraju albo się przyzwyczaić bo tu się nic nie zmieni nawet za 50 lat będzie tylko gorzej
~Myśleć!!! 27-11-2012 17:10
Kto ma PEŁNIĘ władzy w Polsce i w Jeleniej Górze? Kto tym wszystkim tak nieudolnie zarządza? Przy najbliższych wyborach rozliczcie ich z tego. PS. I nie dajcie się zmanipulować PO raz trzeci...
~M. Kaflik 27-11-2012 17:20
Miasto wypowiedziało umowę, wykonawca również złożył wypowiedzenie motywując je brakiem kompletnej dokumentacji projektowej.Za brak kompletnej dokumentacji projektowej odpowiadać będzie zapewne ..... no właśnie kto? Kto będzie kozłem ofiarnym w tej rozgrywce Miłościwie Nam Panujących? Bo z pewnością Urząd Miasta jest bez skazy. Urząd chciał dobrze tylko ...... . To ja z innej beczki - doczekam się wreszcie ruchu opozycji w kierunku referendum za odwołaniem z Ratusza obecnej ekipy czy nie? Marcin Kaflik "Ciepliczanin"
~jędrek 27-11-2012 17:32
To nie chory kraj ,przepraszam to chora społeczność czyli my wszyscy!!
~Iwona 27-11-2012 17:42
Do czasu kiedy lokalni POwcy wspierani przez "utrwalczy władzy ludowej" z byłej PZPR będą rządzić w Jeleniej Górze nic się nie zmieni!!!
~Niesmak 27-11-2012 17:44
Po przeczytaniu treści artykułu poczułem się niesmacznie, ta obrzydliwość obłuda i łgarstwo władz PO doprowadza mnie na skraj rozpaczy. Ich miejsce jest w kryminale, tak samo jak PiS, SLD, RP, PSL!!! To komuchy, łapownicy, krętacze, oszuści, zwyrodnialcy, gnoje!!! Oglądałem wczoraj transmisje z posiedzenia rady miasta. Naprawdę, żaden kabaret nie bawi mnie bardziej niż te władze niezależnie od partii. Doprowadzić ich przed sąd, skazać i zamknąć w kryminale na wieki, żeby się ta zaraza nie namrowiła.
~ciepliczanin32 27-11-2012 17:51
Może ktoś z Was zastanowił by się co zrobić żeby tę sytuację naprawić i zakończyć tę budowę, bo niewątpliwie jest potrzebna dla miasta. Wy marudzicie, narzekacie lecz nic nie robicie. Proponuje szybko zinwentaryzować, rozpisać przetarg i wybrać porządną firmę żeby w końcu termy zaczęły zarabiać a nie straszyć turystów!!!
~ss 27-11-2012 17:57
Termy ... taaa jak ten obiekt miał by konkurować i się utrzymać na rynku? Dobrze ludzie mówią Jelenia Góra przedmieścia Karpacza, Szklarskiej i ostatnio nawet Świeradowa :). Projekt term to woła o pomstę do nieba. Fakt, że lokalne władze zdecydowały się wydać pozwolenie na budowę takiego "czegoś" świadczy o nich samych. Ogólnie to szkoda tego nawet komentować ... ehhh
~ 27-11-2012 18:05
Ktos, znajac nieslawe tej firmy, dopuscil by wygrala przetarg na budowe term. Nic nie jest w stanie zadziwic juz obserwatorow jak poczynaja sobie panowie na salonach ratusza.To kraina Wolta Disneya i jego cudowne bajki- ale te to juz dzieci znaja.
~były prezio 27-11-2012 18:16
Nigdy absowlentowi KUL-u nie powierzyłbym losów poważnej firmy. Natomiast naiwni Jeleniogórzanie swe losy oddali w ręce nauczyciela ,absolwenta KUL.
~oklo 27-11-2012 18:21
od początku twierdziłem że budowa tych term to głupota.Po co komu nogi moczyć .Niech lepiej wybudują fabrykę ,jakiś duży zakład pracy z godnymi zarobkami a nie basen z radą nadzorczą w której będzie pracował pewnie cały urząd miasta .No chyba że to po to miał powstać.A bogaci to na baseny już dawno jeżdzą bez łaski,do Sandry ,do Gołębia, do Czech,a ostatnio słyszałem że do hotelu JAN.Tam przynajmniej nie ma rady nadzorczej pełnej nadętych buców. Dziękuję dowidzenia s...m na wasze termy.
~No co 27-11-2012 18:25
Kiedy damy wypowiedzenie tym z ratusza.
~ 27-11-2012 18:33
TRZEBA ROZLICZYĆ URZĄD MIASTA!!!!!!!!!!!!!!!!!! MACHLOJE ORAZ PRYWATNE INTERESY KOLESI Z PARTII !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
~ludek m 27-11-2012 18:36
nasz kochany prezydent z biblioteki - szkoda słów - nic tu nie będzie - droga jelonko a co z naszą galerią w centrum - tez nic sie nie dzieje - kino to zmyłka - co z tym ? tez nic Zawiła też wręczył wymówienie umowy i mają zabierać budynek ?
~DS 27-11-2012 18:49
Nie wiem czy to prawda ale ponoć podczas prac uszkodzili ciek termalny i ciepła woda znikła .... Popłynęła gdzie indziej..
~Tylko w JG 27-11-2012 19:24
Takie rzeczy to tylko w JG kiedys byl basen w sobieszowie rakownica pamiétam sam sie tam pluskalem a teraz jest co?? Wielkie nic bo na nic nie ma pieniedzy. A dlaczego dzis tych pieniedzy nie ma a kiedys byly i bylo dobrze?? Oddajcie Fontanne Marysienki z Parku Zlodzieje
ebee 27-11-2012 19:33
Wybraliście Szanowni Wyborcy Zawiłę, to i się kolejny raz budowa zawinęła. Pan Zawiła miał już swoje 5 minut. Zrobił tyle, co i teraz. Czyli nic. Ale pół roku przed wyborami wcisnął naiwnym trochę taniego kitu i..........znów jest na stołku. Ale najgorsze jest to, że traci na tym to piękne miasto. Przeraża jednak fakt, że gdyby Zawiła po raz trzeci stanął by do wyborów, znów znaleźli by się naiwni, kupujący jego wirtualne wizje....... Pozdrawiam, EBEE
~123 27-11-2012 19:45
UCIEKAC TRZEBA I ZYC GDZIE INDZIEJ LECZ CZASEM WARTO TU PRZYJECHAC ZOBACZYCZ TEN BAJZEL NA WLASNE OCZY,PODRZEĆ ŁACHA I JECHAĆ
~ 27-11-2012 20:16
po pierwsze to nie są prawdziwi Polacy ci co siedzą w ratuszu - sprawdźcie ich korzenie to się bardzo zdziwicie, po drugie są to obywatele polscy z nadania więc im nie zależy na Polsce na kraju i na ludziach , po trzecie gro ludzi pseudo "bizmesmenów" z jeleniej góry i okolic ma układy z obecnymi rządzącymi i z wcześniejszymi więc nie zagłosują na innych bo by sobie zaszkodzili, więc - POLACY ZA CHWILĘ BĘDZIECIE MNIEJSZOŚCIĄ WE WŁASNYM KRAJU - i niestety ale takie przeróżne rzeczy dzieją się w wielu miastach polski
~ 27-11-2012 20:30
Zawiła podczs swojej kadencji załatwił również turystyczny Jagniątków. Miasto przeznaczyło dla Maciejowej 20 mln złotych.Dlaczego wie tylko o tym sam Prezydent.Tą unikalną piękną malowniczą miejscowość sprowadzono do rangi zwykłej wiochy,gdzie nie można nawet napić się kawy.Straty około 300 mln złotych dla budżetu miasta.rocznie.razy dwa lata.
~Do Kaflika 27-11-2012 20:37
Odpowiadam: NIE!
~precz z po 27-11-2012 20:52
a co mówiła sawicka ,że z PO lody lody i tak ich wybierzecie
~peacemaker 27-11-2012 21:21
najważniejsze że jest ciepła posadka dyrektora term cieplickich, reszta nie ważna
~Haha 27-11-2012 21:27
Już widzę jaki kabaret będzie z galerią Sudecką. Pozdrawiam władze
~czytelnik15 27-11-2012 21:37
NIGDZIE NIGDZIE w kraju nie budowano tak długo term !!! ale to przecież Jelenia Góra norma
~baseny 27-11-2012 21:52
kryte pływalnie sa juz Swiebodzice, Bielawa, Kudowa Zdr, Polkowice, Trzebnica, Kłodzko, Sroda Sl, Dzierżoniów, Bolesławiec, Strzelin,
~ad 27-11-2012 21:53
jest rok 2014,pewnie będą gotowe te termy,stadion,kilka remontów ulic,może kino,i coś jeszcze ..........wybory lokalne- Complex ogłasza pełen sukces kadencji,wybierzcie mnie na następna kadencje :))))
~Jan 27-11-2012 22:04
Dla każdego mądrego Polaka i mieszkańca tego miasta ,basen jest pomnikiem Naszej głupoty i skrajnego braku odpowiedzialności !.Nikt tu nie wspomniał , że obiekt ten powstał na terenie dochodowej fabryki . Fabryki , którą zobowiązani byliśmy wesprzeć każdą zdobytą sumą . Pracę mogło mieć setki Jeleniogórzan .Teatr , park , basen ,granitowe wyboiste drogi to kwoty 150 - 200 mln.zł . , które nigdy się nie zamortyzują i nie zatrzymają ucieczki młodych . Naprawdę już czas na prawdziwy wstrząs !.
~dixe 27-11-2012 22:15
Nie czepiajcie sie pana Zawily. Przeciez on rządzi jak potrafi, a że niewiele z tego wychodzi to już trudno. Ważne zeby nie zdejmowal tego fajowego czerwonego sweterka. Jest w nim przystojny na tyle, że nawet nieudolności w rządzeniu musicie mu wybaczyc i cieszyć się, że jest z nami, może nie tyle sam pan Zawiła, co jego słodki sweterek!!!
rymcycymcy 27-11-2012 22:30
A ja już kupiłem sobie śliskie gacie ! ...do zjazdów szybką rurą zakręconą ! :) ...niefart, inwestycja nietrafiona ! :)
~ 27-11-2012 22:39
Prezydencie do dzieła cieplice powinny słynąć z term otwórz coś innego oprócz nowej Biedronki
~pomocy 27-11-2012 22:49
hej wiem ze na temat ale czy jest salon tatuaży który robi tatuaże henny bardzo proszę o odpowiedz
~uzi 27-11-2012 22:54
Complex z wykonawcą powinni wspólnie dzielić celę. Niestety pewne pani dzikiej nie wsadzą z nimi, bo "koedukacja" jak w klasztornej szkole ;)
~amator 27-11-2012 23:32
tylko radny kroczak może popchać ten wózek, reszty nie widzę
~gość II 28-11-2012 0:05
Z waszego marudzenia i tak nic nie wyjdzie, przyjdą wybory za dwa lata to znów tych samych ludzi wybierzecie. Akurat Termy się otworzy, stadion, może jeszcze parę ulic się zrobi przed kampanią i stołek pewien na nową kadencję.
~t-tryk 28-11-2012 0:56
Co się tak pultacie. minie trochę czasu i znowu zamącą wam w tych łbach i wybierzecie tych samych, a właściwie sami się wybiorą ze swoimi rodzinami i kolesiami, bo wy tylko krzyczycie , a na wybory nie pójdziecie. I urzędnicza mafia w Jeleniej będzie rządzić dalej.
~fiki 28-11-2012 2:10
ZDRADZĘ WAM TJEMNICĘ :nie ma już gorących żródeł pod ziemią ... skończyły się .....i tyle
~BEZDOMNY 28-11-2012 2:46
a co na to zofija?
~ 28-11-2012 6:11
Zofija jest piękna.
~fifty 28-11-2012 7:12
ale pływaków u nas...
~1 28-11-2012 7:38
Patrzeć jak rozkradną to co jest bo nikt tego nie pilnuje
Bluszcz 28-11-2012 8:09
Na górze róże na dole fiołki a tam na stołkach siedzą ,, aniołki,, szeleszczą karty, lecą miliony lud na to patrzy jest zagubiony. Roztrząsa fakty logiki szuka lecz ją tu znaleźć to wielka sztuka. Na górze róże w dole są fiołki czas już najwyższy by te ,, aniołki,, wzięły się ostro do dobrej pracy bo ich wyrzucą z biura Polacy!!!!!!! Sory. Czy ma ktoś może trochę mleka do kawy?
~do rymcycymc 28-11-2012 8:57
W Urzędzie M na Świerczewskiego, tffuu na Sudeckiej, pracuje kilka ładnych dziewczyn. Pewnie one też kupiły stroje do pluskania!
~lulu 28-11-2012 9:26
głupi obywatele to i głupia władza.proste
~jazgot 28-11-2012 9:47
Prezydent musi rządzić a rządzenie to decyzje. Często trudne lub bardzo trudne. Czy chcielibyście by z nas naśmiewano się w Polsce? Czy chcielibyście, by uważano nas jeleniogórzan za idiotów? Zamiast jazgotać jak stare baby zastanówcie się, co mógł w tej sytuacji zrobić prezydent? Firma budująca Termy nie daje rady je zbudować, bo brak jej pieniędzy. To może opodatkujcie się drodzy internauci na rzecz Holmy!
~ 28-11-2012 9:59
http://030267.salon24.pl/266371,wosp-show-apel-do-jurka-owsiaka
~Drentyk 28-11-2012 10:04
ZŁODZIEJE PRZESTAŃCIE KRAŚĆ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Te podwyżki czynszu, biletów MZK, tak zwane śmieciowe i tp. to paradoksalnie są nie potrzebne, oni poprostu kłamią że na wszystkiego brakuje.. Oszukują nas na każdym kroku Złodzieje. Mam już ich dość!!!!!!!!!!.
~do jazgot 28-11-2012 10:10
Przecież to nie pierwszy raz Pan Prezydent podjął nietrafną decyzję... Urzędnicy w Ratuszu to tez Pan prezydent. Trudno wręcz znaleźć coś pozytywnego . Jak już cos powstało to w bólach i w atmosferze skandalu. Wszystko odbierane jest byle jak - bo już po terminach. Długo by wymieniać : teremy, park, chodniki przy goduszyńskiej, objazd przez Celwiskozę - wjazd na drogę Wojewódzką,.... Marnowane sa pieniądze podatników .Przecie nikt za nic nie odpowiada !!
~Mętna woda 28-11-2012 10:16
Do 10.10 Nie wiesz dokładnie a mącisz. Mącenie i wymądrzanie to nasza narodowa cecha. Jesteś politycznym przeciwnikiem prezydenta to twoja sprawa ale nie prowadź kampanii politycznej.
~Anonim2 28-11-2012 10:38
Ta czy inna "władza", nie w tym problem, on istnieje w kolosalnym przeroście urzędników wymyślających coraz to nowe "zadania" do wykonania, a tak w rzeczywistości nic rozwojowego nie wnoszące, za "tę" w/g nich niezbędną pracę, należy się im "godne" wynagrodzenie, premie i nagrody! Tym sposobem mamy "towarzystwo wzajemnej adoracji", które dla pozorów i publiczki udaje,że skacze sobie do oczu, w imieniu "dobra" ogółu! Fałsz, obłuda i zakłamanie... Gdyby tak sprywatyzować UM, to myślę, że 90% "urzędasów" okazało się być zbędnymi...
~Głosowanie 28-11-2012 10:55
Nie zapomnijcie zagłosować na naszego "guru" http://wroclaw.naszemiasto.pl/artykul/galeria/1596431, najlepszy-i-najgorszy-prezydent-na-dolnym-slasku- glosowanie-marcin-zawila-prezydent-jeleniej-gory, galeria,3753307,id,t,tm,zid.html?ocena=-1&klucz=7bd 15bd6a8068ae2409df105f9e4da29
rymcycymcy 28-11-2012 11:08
08:57 | ~do rymcycymc | ...ale czy ich stroje dają im odpowiednią szybkość na ostrych wirażach ? :) ...jak to sprawdzić, jak ...? :)
~Rum-Kakao-- 28-11-2012 11:24
Kolejny etap zakreconych urzędników - Zawsze musi byc jakieś ALE- Tak jak widac po budowie tych term --- nie tak łatwo zwalczyc przeszkodę -- Urzędy !!! jedno przeciw drugiemu !! A właśnie w tym miejscu powinna być jedność ludzi rządzących... Nie gnębienie --- czlowieka postronnego ---W kraju są mądrzy ludzie --- niech decydują!!!!!
~do mętnej wo 28-11-2012 14:46
Zdziwisz się, nie jestem przeciwnikiem Prezydenta, ale naprawdę trudno znaleźć pozytywy. Proszę wymień kilka "wzorowych" inwestycji i działań obecnycvch Rajców dla miasta.
~ 28-11-2012 17:23
dopóki na stołkach tak jak w USA nie zaczną siadac biznesmeni, którzy dorobili sie fortun dopóty w Polsce będzie dziadostwo!!!!!
~sas 28-11-2012 17:34
Tylko okręgi wyborcze JEDNOMANDATOWE!!!!!!!! http://www.youtube.com/watch?v=SvjbhZGjc-s
~wieslaw 4 28-11-2012 19:12
Zawiła= PEŁO=PZPR POWIECCIE CZYM TO SIE RÓZNI TO JEST TO SAMO
~Gość 28-11-2012 19:24
No POprostu feta sukcesu przed wyborami i PO wyborach jak z całym tym PO samouwielbieniu i parodią sukcesu i propagandą zielonej wyspy ,Obrębalski z Czernow zaczęli to przedsięwzięcie bo było przed wyborami ,a Zawiła miał to skończyć tylko że ten drugi to fajtłapa w czerwonym sweterku nie radzi sobie z byle błahymi problemami ,ustawił facet żonkę w muzeum za kilkanaście milionów na dyrektorski stołek ,a na termy już tego budżetu nie starczyło i macie swoją PO propagandę marni wyborcy dziury jeleniej ,aż mi was PO prostu żal.
~pimpuś 28-11-2012 20:08
Trzeba zacząć liczyć zwroty dofinansowania z UE za nieudolne kierowanie inwestycjami w Jelonce. Jak tak dalej pójdzie to zarząd komisaryczny wejdzie. Do forumowicza z 17:23 - biznesmeni na stanowiskach w Waszyngtonie to konsekwencje finansowania kampanii prezydenckich przez różnej maści lobbystów. Bynajmniej nie po to są na stołkach by szarym ludziom było lepiej, ale po to by załatwić i pilnować swoich interesików.
~kol 28-11-2012 20:21
a moża anioł będzie budował dalej?
~ktoś wtajemn 28-11-2012 20:54
Szanowni Państwo, za odstąpienie wykonawcy i wstrzymanie realizacji term szczególne podziękowania należą się nie tylko prezydentowi i jego zastępcy ale i p. Jolancie Piaseckiej-Nowak - tzw. pełniącej obowiązki naczelnika... tylko pełniącej obowiązki a nie naczelnika ponieważ kobieta nie ma kompetencji do pełnienia tak odpowiedzialnego stanowiska i mam szczerą nadzieję, że po akcji z termami p. Mirosława przejrzy na oczy i odwoła nieudolną ze stanowiska. Holmie nie dziwię się, że odstąpili od umowy - miasto nie zapłaciło ostatnich 4 mln a poprzednie płatności odwlekło w czasie tak, że podwykonawcy pieniądze za lipcowe roboty otrzymali dopiero w październiku - dlaczego więc mieli prowadzić roboty??? Wymagać można, ale w pierwszej kolejności od siebie Jola! To twoja nauczka i koniec kariery..
~to 28-11-2012 21:10
Brawo Holma - solidaryzuje z wami no bo jak długo można się płaszczyć w gabinecie Wielkiej P. (wtajemniczeni wiedzą o kogo chodzi ->J.P.N.) błagając o kasę dla swoich Podwykonawców i tylko ich. Gdyby odpowiednia osoba była naczelnikiem byłoby inaczej - musimy sobie wszyscy uzmysłowić, że czasy są takie a nie inne i wszystkie firmy budowlane mają problemy, jednak mają też normalnych Zamawiających, którzy potrafią w sposób cywilizowany współdziałać z Wykonawcą w imię wspólnego dobra. Niestety, w tym przypadku urzędniczy strach pełniącej obowiązki naczelnika przyczynił się do klęski. Zwróćcie wszyscy uwagę, że obiekt w dalszym ciągu jest otwarty, a zima idzie - wszystkie instalacje i część robót ogólnobudowlanych szlag trafi - zapytajcie miasto jaki ma pomysł na zabezpieczenie obiektu? Żenada
~znajomy 28-11-2012 22:00
cd: http://sport.wp.pl/kat,1838,title,Bedzie-skandal-podczas-PS-w-Zakopanem,wid,15134368,skoki_wiadomosc.html
~ 28-11-2012 22:43
Podatki w górę ,za wszystko zapłacą mieszkańcy .Nikt za ten bałagan i niegospodarność nie ponosi winy,a załaszcza Pan Prezydent i jego świta
~comple tnie 28-11-2012 23:25
O stadionie na złotniczje nikt nie wspomni.
~k... 29-11-2012 0:03
A co na to pani Ragiel???
~ 29-11-2012 1:22
Jak zwylke ma to gdzieś.
~ToTo 29-11-2012 1:32
Od samego początku tylko afery z tymi TERMAMI. Niewłaściwe miejsce, niewłaściwy projekt, niewłaściwy wykonawca, niewłaściwy nadzór. Prosty wniosek - niewłaściwy inwestor.
~cała prawda 29-11-2012 15:16
Rozgrzebana budowa zostanie rozkradziona i zniszczona przez zimę i będzie wyglądała jak te wszystkie rudery dookoła. Od początku nietrafiona lokalizacja, brak szans na rozbudowę i powodzenie.
~Miś 29-11-2012 19:02
Kto tych nieudaczników naprodukował??? Kto uczył??? Kto dał dyplomy??? Wreszcie kto ich wybrał??? Wybraliśmy My tzn Ci co głosowali!!! Wszystkich nieudaczników co sa na zdjęciu z podpisania umowy proponuje przepuścić drogą wodną Wrzosówki / może być z nurtem / żeby zobaczylli co należy zrobić z wodą żeby była ciepła.Gwarantuje pełny udział mieszkańców wzdłuż rzeczki jest dużo miejsca.Dobrej zabawy!!!
~K. 29-11-2012 22:20
Jakiego sobie wybraliście wójta- takie macie Wilkowyje.
~kkk 29-11-2012 22:44
jestem w szoku ,,,nasz,,, prezydent a może wasz nie zrobił nic wszystkiego czego się dotknie to mu nie wychodzi i smierdzi zaznaczam wszystko wywalic go na ... i wszystkich radnych bezradnych i urzędasów bez pomysłów na to co można i co trzeba żeby nam mieszkańcom żyło się lepiej niedajmy się teroryzowac zróbmy REFERENDUM i zakończmy tą żałosną farsę w wykonaniu tych nieudaczników którzy działają na naszą szkodę.
~referendum!! 30-11-2012 2:03
Tak właśnie należałoby zrobić. Tylko że oni mają to głęboko w d..... i śmieją się z nas że pokrzykujemy a i tak im nic nie zrobimy i dalej będą sobie robić co chcą. Nalleży wymienić ich wszystkich bo już im się w glowach poprzewracało.
~ 30-11-2012 10:37
należy domniemywać, że prezydent w piśmie zrywającym umowę wpisał inne argumenty aniżeli były w otrzymanym wcześniej piśmie zrywającym umowę przez wykonawcę!? sprawdzić!!!
~$$$ 30-11-2012 22:18
Ciekawe dlaczego albo z jakiego powodu do tej pory inwestor czyli nasi miłościwie panujący nie wywalili tej firmy na zbity pysk tylko układali się z nimi i przesuwali im terminy odbioru prac. Zagzdka? Czy to może jakiś układ?
~pkp82 1-12-2012 12:15
proponuje sie popluskac w nowej fontannie przy wolnosci za ponad 1 milion pln - to dopiero walek- nic dziwnego ze za 8 milionow term nie sa w stanie wybudowac - a na pewno by sie przydaly
~blog? 1-12-2012 16:27
he he no tak i wszystko jasne.Koledzy pracowali na tej pseudo budowie.Kierownicy żadnych robót im nie odebrali,bo niby coś zle. Ale nie ma co się dziwić jak złodzieje nakradli pieniądze to nie ma z czego zapłacic i tak to już zawsze w naszym kraju same * i złodzieje!
~cieplik to j 1-12-2012 17:01
n ie długo koniec świata,a potem odbudujemy naszą Jelonkę,a tak nawiasem na kogo głosować,bo jak się dorwą do władzy to ciągną w swoją stronę,wszyscy,może nie co ?
~//////teqila83 1-12-2012 19:12
a ja pytam kiedy oddacie teren należący do przedszkola i zabawki,które również należą do przedszkola a pracownicy budowy je zdewastowali...kto za to zapłaci?dzieci z przedszkola patrzą na ten śmietnik za płotem,który to płot ledwo stoi i dzieli ICH podwórko na części...Żałosne i śmieszne tłumaczenia,daty i ustalenia z których nikt się nie wywiązuje..te Cieplice to nie żadne uzdrowisko tylko komunalny dom starców patrząc na \"Dyskotekę dorosłego człowieka\" i jako właścicielka sklepu słuchająca bredni że skarpetki za 2zł są za drogie...poprostu wymiękam..Wyrażać zgody na budowanie marketów jeden koło drugiego (przykład Oś.Orle),to najlepiej wychodzi...a może by tak jakieś kino...i zabrać się w końcu za te termy
~panPrzekręt 2-12-2012 16:50
Nasza Firma wygrała przetarg odnośnie Term . Oświadczam że jesteśmy solidnym wykonawcą . Po uzgodnieniu jak w specyfikacji Zakładamy TERMO WENTYLATORY!!!!!! Zmiana planów Mości Panowie!!!!! Pchi to jednak śmieszna suma. Przecież to tylko kilkanascie milionów , o co tyle rabanu??
~hihihi 2-12-2012 16:59
Powalone Obiekty = po/ PO/
~Ale, tam. 2-12-2012 17:05
Ruskie Już szyją nową flagę dla polaków!!! Na czerwonym tle niemiecka i polska flaga, na polskiej fladze pierś robotnika naga, pod szyją sierp nad głową młot, a w oczach ciemne gwiazdy!!!!!! Zrobi kto szkic?? bo nie mam wyobrażenia !!! A muszę się dostosować!!!!!!
~ToTo 2-12-2012 22:37
Przecież prezydent swojej własnej kasy nie wydaje tylko naszą to po co ma się męczyć i liczyć. Już niedługo pana rozliczymy panie prezydencie. Nie szanując nas, nie szanuje pan siebie.
~jarek33 4-12-2012 22:04
tak, ta budowa, lokalizacja, mikroskopijność obiektu, to wszystko to totalna porażka,
rymcycymcy 5-12-2012 9:49
...i rury za mało POchyłe ...i za mało POkręcone ! :)
~"Z" 5-12-2012 17:03
TIWWAL to jest firma! W ratuszu nikt nie wiedział? I za ile? Czy wiedział ale nie powiedział? "Józef Chowaniec, właściciel firmy Chomar, stracił cierpliwość. Przedsiębiorca, który odpowiadał - jako podwykonawca - za budowę pawilonu na Wielkiej Krokwi grozi, że zablokuje buldożerami obiekt w dniach rozgrywania Pucharu Świata w skokach narciarskich (10-12 stycznia 2012 roku). To z pewnością odbiłoby się szerokim echem nie tylko w Polsce, ale i na świecie. Nie jest wykluczone, że do tego protestu dołączą się inne firmy. Chowaniec w 2010 roku podpisał umowę z generalnym wykonawcą robót formą Tiwwal opiewającą na 700 tysięcy złotych. Do tej pory nie zobaczył jednak 460 tysięcy. I kto wie, czy w ogóle zobaczy, bo generalny wykonawca ogłosił niedawno upadłość." ONET 06.12.2012
~"Z" 5-12-2012 17:04
TIWWAL to jest firma! W ratuszu nikt nie wiedział? I za ile? Czy wiedział ale nie powiedział? "Józef Chowaniec, właściciel firmy Chomar, stracił cierpliwość. Przedsiębiorca, który odpowiadał - jako podwykonawca - za budowę pawilonu na Wielkiej Krokwi grozi, że zablokuje buldożerami obiekt w dniach rozgrywania Pucharu Świata w skokach narciarskich (10-12 stycznia 2012 roku). To z pewnością odbiłoby się szerokim echem nie tylko w Polsce, ale i na świecie. Nie jest wykluczone, że do tego protestu dołączą się inne firmy. Chowaniec w 2010 roku podpisał umowę z generalnym wykonawcą robót formą Tiwwal opiewającą na 700 tysięcy złotych. Do tej pory nie zobaczył jednak 460 tysięcy. I kto wie, czy w ogóle zobaczy, bo generalny wykonawca ogłosił niedawno upadłość." ONET 06.12.2012
~Gość 8-12-2012 0:42
Ludzie po co wy tu sie pocicie jak ten Zawiła i tak tego nie czyta ,os...ć te termy ,jedźmy do Czech oni już dawno wiedzą jak zarabiać na Polakach ,mają i baseny i trasy narciarskie a nie to co my sto lat za bangladeszem.
~Zdzichu 8-12-2012 21:18
Szkoda, że temat zaczyna umierać a dla nas mieszkańców jest to jedna z ważniejszych inwestycji gzie pozostawił bym swoje pieniądze a nie jeździł do "Jana". A może ktoś odpala dolę aby to trwało jak najdłużej ? Chyba CBŚ powinien się tej inwestycji przyjrzeć!
~koziołek 10-12-2012 9:49
moi drodzy ,czytam te wszystkie opinie i komentarze i jednego jestem pewna !!!!!! miastu brak od wielu lat menadżera prawdziwego ,tak prawdziwego..... .Jednak nie tu jest pies pogrzebany .Minister Drzewiecki powiedział o Polsce ,że "POLSKA TO DZIKI KRAJ" -to jest jedyna prawda o Polsce - ja się z nią zgadzam .Wszystko stoi na głowie.Piszecie o Termach? --Zamówienia publiczne ? Kto wie o tym ,że Zawsze wygrywa zamówienie --- Oferta o 100% NAJNIŻSZA CENA ----!!!!!!!!!!!!.To działa od kilku lat .Tak buduje się w Polsce autostrady , domy, drogi ,nasze TERMY jeleniogorskie ,świetlice wiejskie ITP. Zarządy się cieszą ,że oszczędzają ,tak jest w całej POLSCE. NIe może kosztować wybudowanie 1 km autostrady np.50% rzeczywistej ceny -wartości wybudowania tego 1 km autostrady.!!!!!!! Remont
~koziołek 10-12-2012 9:59
Remont szkoły w/g specyfikacji zamówienia publicznego gdzie trzeba dostosować technologie i materiały wynosi np.kwotę 500 000,00 - brutto a wygrywa firma która plus/minus daje 270 000,00 brutto. ,bo kryterium oceny to: 100% najniższa cena .Miasto lub gmina się cieszy ,że zaoszczędzili ,pytam się kto kogo oszukuje ? Zazwyczaj to wykonawca oszukać musi na czymś, nie dlatego że jest oszustem tylko dlatego że musi przetrwać -przeżyć wraz ze swoja firmą >to system jest chory. Dlatego mamy buble !!!!!!!!!!!!!!!!!!1
~koziołek 10-12-2012 10:06
wracam do TERM ,akurat nie znam dokładnie tego tematu ,ale nie mylę się chyba na 95% ,że za pół pieniędzy chciało miasto wykonać inwestycję .
~koziołek 10-12-2012 10:11
przyjrzałabym się też wszystkim" fachurom" przy URZĘDACH typu -rzeczoznawcy ,inspektorzy nadzoru z ramienia inwestora , to jest często zło konieczne ,że jesteśmy zdani na- prostaków ,buraków wyniesionych często na fali kolesiostwa a nie kompetencji
~koziołek 10-12-2012 10:30
przyjrzałabym się też wszystkim" fachurom" przy URZĘDACH typu -rzeczoznawcy ,inspektorzy nadzoru z ramienia inwestora , to jest często zło konieczne ,że jesteśmy zdani na- prostaków ,buraków wyniesionych często na fali kolesiostwa a nie kompetencji
~koziołek 10-12-2012 10:31
Remont szkoły w/g specyfikacji zamówienia publicznego gdzie trzeba dostosować technologie i materiały wynosi np.kwotę 500 000,00 - brutto a wygrywa firma która plus/minus daje 270 000,00 brutto. ,bo kryterium oceny to: 100% najniższa cena .Miasto lub gmina się cieszy ,że zaoszczędzili ,pytam się kto kogo oszukuje ? Zazwyczaj to wykonawca oszukać musi na czymś, nie dlatego że jest oszustem tylko dlatego że musi przetrwać -przeżyć wraz ze swoja firmą >to system jest chory. Dlatego mamy buble !!!!!!!!!!!!!!!!!!1

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group