Poniedziałek, 10 sierpnia
Imieniny: Borysa, Wawrzyńca
Czytających: 6310
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kto groził dyrektorowi jeleniogórskiego szpitala?

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Piątek, 30 września 2011, 10:35
Aktualizacja: 10:36
Autor: KMP RED
Zatrzymano mężczyznę, który z pomocą gróźb miał próbować wpłynąć na decyzje podejmowane przez dyrektora byłego Szpitala Wojewódzkiego w Jeleniej Górze. Policja sprawdza, czy ma to związek z pobiciem Stanisława Woźniaka, do którego doszło w marcu tego roku.

Zgodnie z ustaleniami policji 55-letni mężczyzna, pracownik szpitala, od maja do sierpnia 2011 roku wysłał dyrektorowi cztery listy zawierające groźby, w tym jeden – wulgarne wyzwiska. Chciał w ten sposób zmusić szefa placówki do zmiany decyzji podjętych w sprawie restrukturyzacji szpitala w Jeleniej Górze i w Kowarach. O jakie decyzje chodzi, nie wiadomo. Pewne jest, że dotyczyły autora listów, który był zatrudniony w jednym ze szpitali.

Mężczyzna listy wysyłał z różnych placówek pocztowych miasta i powiatu jeleniogórskiego. Na jego trop funkcjonariusze wpadli w wyniku prowadzonych w tej sprawie od samego początku działań operacyjnych – poinformowała podinspektor Edyta Bagrowska z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.
55-latek nie przyznał się do czynów, jednak policja zebrała materiał dowodowy wskazujący na jego udział w tym przestępstwie.

Domniemany sprawca został objęty dozorem policyjnym. Prowadzone dochodzenie ma wykazać, czy groźby karalne skierowane wobec dyrektora miały związek z jego pobiciem, do którego doszło w marcu w Kowarach. Wówczas nieznany sprawca uderzył Stanisława Woźniaka młotkiem w głowę, gdy ten wsiadał do samochodu. Szef szpitala trafił na oddział, ale nic poważnego mu się nie stało. Od września obydwa szpitale połączono w jedno Centrum Szpitalne Kotliny Jeleniogórskiej. St. Woźniak został szefem placówki.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz

~Poszkodowany 30-09-2011 13:11
Skoro nic poważnego się nie stało, to dlaczego policja zatrzymała "sprawcę"? Dyrektor szpitala jest kimś, a ja nikim? Niech mi policja nie mówi o obrażaniu, bo to ja się czuję obrażony.
~autorka 30-09-2011 14:41
e tam, w Jeleniej Górze trzeba być kimś w rodzaju dyrektor, adwokat, lekarz albo dziany prywaciarz, żeby się za sprawę wzięli...nie rozumiem, dlaczego, kiedy pewnej zwyczajnej osobie ktoś groził, to nic mu z tego powodu nie robią, ani dozoru ani nic, a gość dalej grozi i chyba jakby zabił to dopiero by wzięli się za sprawę...chore to nasze miasto, CHORE! Droga Jelonko, nie wiem czy kogoś interesuje temat pana dyrektora szpitala, który ma wystarczająco chyba chodów, żeby sobie poradzić...wkurzacie takimi artykułami NAS szaraków!
~ 30-09-2011 17:51
Co Jelonka? Prawda boli? Jesteście tak samo żałośni, jak ta policja!
~OBYWATEL 30-09-2011 19:18
Radość mnie rozpiera, że nasza dzielna policja złapała złoczyńce. Szkoda tylko, że nie widzi przekrętów w szpitalu, no ale jak robią to od góry to ci na dole nawet jak są z policji to jakby ślepi byli. Szkoda, że szanowna policja nie widzi co robi BB ze swoją ekipą, ale jak początki mają charakter westernowy to i policjanci muszą być ślepi. Oj durny ten kraj, durny.......
~pero 30-09-2011 20:33
Mądale i tchórze za nikami Opowiadacie takie głpoty że żal słuchać. Jak masz informacjena temat przestęstw to toim z-ranym obowiązkiem jest zawaidomić prokuraturę. A jak nie masz kreaturo to ne wypowiadaj się na tmat Policji, władz i innych.
~ 30-09-2011 21:23
Ty Pero! Jesteś synkiem psa? To stul pysk szczeniaku! Nic nie wiesz o życiu, więc się nie udzielaj. Wymyślił sobie obowiązki, BARAN! Jakbym widział, że ktoś nawet zabił rezydenta Pl. czy J.G. to nic bym nie powiedział, jeszcze bym się cieszył. Dziwisz się, że taki jestem? Podziękuj naszym władzom, ja i podobni do mnie, jesteśmy tworami władzy. Niech robią tak dalej, a rewolka ich nie ominie, tylko na to czekam.
~x 1-10-2011 7:13
do pero z 20:30. obywatelu, policja ma pensje za wydajna operatywnosc a nie za informacje kapusi i konfidentow. po co ludzie maja nadstawiac lby za ospalych policjantow i dawac kawe na lawe. sami wybraliscie ta profesje, wiec do roboty. ludzie co wiedza to wiedza dla siebie. potraficie zaczopowac niewinne osoby! to czeste, gowniana wasza robota wyplywa po czasie. wez sie chlopie do pracy, bo mysle ze jestes glina. masz kase to niuchaj poprawnie i trafnie. nie jestes zadna wladza tylko pracownikiem policji. czasy przymusu dawno minely wraz z despotyzmem "pana wladzy" (po podstawowce). cze
~do pero od O 1-10-2011 21:26
pero, jak nie wiesz to nie piernicz głupot, o wszystkim dobrze wie nawet pan Prezydent najjaśniejszej RP, Pani Pitera i inni wielcy na czele z Wielkim Prezesem i co, i g..no, nikt nie chce się zajmować takim grajdołem, a te przekręty są kryte przez partyjnych kolesi, więc nie truj o tym co powinniśmy, bo to właśnie zrobiliśmy i nic nie możemy zrobić, bo plecy derekcji są za duże i kasa większa. pozdrawiam cię ozięble mądralo
~:) 3-10-2011 7:17
Ni okazuje się,że pero miał rację.Uderzył w stół i stadko krzykliwych nieudaczników się rozszczekało:) Podpiszcie się imieniem i nazwiskiem krzykacze:) A pan (pani?) x przeszła sama siebie. Wyszukiwanie dobrych donosicieli to część pracy każdej służy specjalnej ,także prowincjonalnej policji :) Nie mam z tą służbą poza mandatami za prędkość nic wspólnego,ale mniemam,że internetowy krzykacz x jest niezłym materiałem na kapusia :)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group