Sobota, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 5385
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Kto groził dyrektorowi jeleniogórskiego szpitala?

Piątek, 30 września 2011, 10:35
Aktualizacja: 10:36
Autor: KMP RED
Zatrzymano mężczyznę, który z pomocą gróźb miał próbować wpłynąć na decyzje podejmowane przez dyrektora byłego Szpitala Wojewódzkiego w Jeleniej Górze. Policja sprawdza, czy ma to związek z pobiciem Stanisława Woźniaka, do którego doszło w marcu tego roku.

Zgodnie z ustaleniami policji 55-letni mężczyzna, pracownik szpitala, od maja do sierpnia 2011 roku wysłał dyrektorowi cztery listy zawierające groźby, w tym jeden – wulgarne wyzwiska. Chciał w ten sposób zmusić szefa placówki do zmiany decyzji podjętych w sprawie restrukturyzacji szpitala w Jeleniej Górze i w Kowarach. O jakie decyzje chodzi, nie wiadomo. Pewne jest, że dotyczyły autora listów, który był zatrudniony w jednym ze szpitali.

Mężczyzna listy wysyłał z różnych placówek pocztowych miasta i powiatu jeleniogórskiego. Na jego trop funkcjonariusze wpadli w wyniku prowadzonych w tej sprawie od samego początku działań operacyjnych – poinformowała podinspektor Edyta Bagrowska z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.
55-latek nie przyznał się do czynów, jednak policja zebrała materiał dowodowy wskazujący na jego udział w tym przestępstwie.

Domniemany sprawca został objęty dozorem policyjnym. Prowadzone dochodzenie ma wykazać, czy groźby karalne skierowane wobec dyrektora miały związek z jego pobiciem, do którego doszło w marcu w Kowarach. Wówczas nieznany sprawca uderzył Stanisława Woźniaka młotkiem w głowę, gdy ten wsiadał do samochodu. Szef szpitala trafił na oddział, ale nic poważnego mu się nie stało. Od września obydwa szpitale połączono w jedno Centrum Szpitalne Kotliny Jeleniogórskiej. St. Woźniak został szefem placówki.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group