Polub Jelonkę:
Czytaj także: Wałbrzych Świdnica
Czwartek, 7 maja
Imieniny: Benedykta, Ludmiły
Czytających: 15923
Zalogowanych: 91
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelernia Góra: Kto doposaży miejski monitoring i kiedy?

Niedziela, 21 lipca 2013, 8:21
Aktualizacja: Poniedziałek, 22 lipca 2013, 7:27
Autor: Angela
Jelernia Góra: Kto doposaży miejski monitoring i kiedy?
Fot. Angela
Niebawem rozstrzygnięty zostanie przetarg na doposażenie miejskiego monitoringu o kolejne 50 kamer wraz z nowoczesnym sprzętem do ich obsługi. Szacowana wartość inwestycji to 1 mln 140 tys. zł. Nowe kamery będą montowane do 30 września br.

Po realizacji tego zadania, miejski monitoring będzie liczył ponad sto kamer. W tym etapie przybędzie bowiem 45 kamer obrotowych oraz pięć stacjonarnych dualnych. Do tego zakupiony zostanie nowoczesny sprzęt, w tym m.in. 28-krotny zoom, który pozwoli na bardzo dokładne śledzenie tego, co dzieje się w mieście.

Obecnie trwają końcowe ustalenia, gdzie te kamery zawisną. Miasto jest już po konsultacjach z policją i strażą miejską, radnymi i mieszkańcami.

Zadanie będzie współfinansowane przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego 2007-2013.

Ogłoszenia

Czytaj również

Sonda

Te imiona noworodków królowały w marcu 2026 r. w Jeleniej Górze. Które byście wybrali?

Oddanych
głosów
881
Zofia
37%
Rozalia
14%
Julia
35%
Mia
14%
 
Głos ulicy
Do dziś lubię marchewkę – przypomina mi dzieciństwo
 
Warto wiedzieć
Brak snu działa jak alkohol
 
Rozmowy Jelonki
Harcerstwo bez telefonów. „Pokazujemy dzieciom, że prawdziwe życie jest poza ekranem”
 
Czechy
Będą ładne widoki i utrudnienia na drogach
 
Kultura
Lem na scenie: premiera w Zdrojowym Teatrze Animacji
 
Aktualności
Kowary wiercą po wodę
 
112
Wypadek na Wolności – czyja była wina? Rekonstrukcja zderzenia
Copyright © 2002-2026 Highlander's Group