Czwartek, 7 grudnia
Imieniny: Ambrożego, Marcina
Czytających: 9616
Zalogowanych: 21
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: KSON zaprasza na debatę prezydencką

Środa, 10 października 2018, 13:14
Aktualizacja: Piątek, 12 października 2018, 6:21
Autor: KSON
W środę, 17 października od godziny 15.30 do 17.30, w Książnicy Karkonoskiej w Jeleniej Górze odbędzie się otwarte spotkanie w formie debaty z kandydatami na prezydentów miasta Jeleniej Góry. Organizatorem debaty jest Karkonoski Sejmik Osób Niepełnosprawnych w ramach akcji „Masz Głos – Masz Wybór” Fundacji im. Stefana Batorego i Karkonoskie Inicjatywy Obywatelskie przy współpracy z lokalnymi mediami.

Zasady udziału w debacie określone zostały w regulaminie opublikowanym na stronie www.kson.pl, który przewiduje między innymi, że w debacie ma prawo udziału każda osoba ubiegająca się o mandat prezydenta miasta Jelenia Góra w wyborach samorządowych w dniu 21 października 2018r.

Spotkanie prowadzi moderator, który: czuwa nad kulturalnym i zgodnym ze scenariuszem jej przebiegiem; nie dopuszcza do napastliwych wypowiedzi i chroni przed atakami personalnymi; w razie konieczności ma prawo do odebrania głosu mówcy, który narusza regulamin debaty; czuwa, by wszyscy zaproszeni goście brali udział w debacie na równych prawach; pilnuje, by na salę, gdzie będzie odbywała się debata nie wnoszono żadnych materiałów o charakterze agitacyjnym lub obrażających uczestników akcji. W debacie będą uczestniczyć przedstawiciele zaproszonych mediów (loża prasowa), którzy skierują po jednym pytaniu do wszystkich uczestników. Debata przeprowadzona zostanie w pięciu rundach, w trakcie których przez półtora godziny kandydaci odpowiadać będą na pytania dziennikarzy, kontrkandydatów oraz mieszkańców.

W tym miejscu zwracamy się z prośbą do mieszkańców o nadsyłanie na adres biuro@kson.pl pytań do kandydatów, na które czekamy do dnia 15 października. Nadesłane pytania, w miarę możliwości czasowych, zostaną przedstawione kandydatom.

Jak informuje moderator debaty Ryszard Czosnyka z KIO - dotychczas żaden z kandydatów nie odmówił udziału w spotkaniu, co oznacza, że w debacie weźmie udział pięciu kandydatów na fotel prezydenta miasta. Ten fakt poszanowania dialogu z mieszkańcami w znaczny sposób może pomóc w świadomym wyborze właściwego kandydata. Szczupłość sali w Książnicy Karkonoskiej może stanowić barierę dostępności spotkania dla zainteresowanych mieszkańców, aby to zrekompensować organizatorzy przygotują bezpośrednią transmisję, prowadzoną przez Portalik24.pl, Radio KSON, a także inne media.

Twoja reakcja na artykuł?

8
67%
Cieszy
0
0%
Hahaha
2
17%
Nudzi
1
8%
Smuci
0
0%
Złości
1
8%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ile lat ma Twój samochód?

Oddanych
głosów
959
Jest nowy
6%
1-5 lat
14%
5-10 lat
18%
10-20 lat
42%
pow. 20 lat
19%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Czy warto obejrzeć film o Napoleonie?
 
Rozmowy Jelonki
5 lat minęło
 
Aktualności
Ruszają po 27 latach
 
Aktualności
Zaklęcie rozświetliło choinkę
 
Aktualności
Huczne otwarcie lodowiska
 
Aktualności
Choinka koło Ratusza już świeci
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group