Wtorek, 16 sierpnia
Imieniny: Stefana, Emila
Czytających: 7667
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: KSON dziękuje za 1 procent

Wtorek, 25 października 2016, 7:55
Aktualizacja: 8:06
Autor: KSON
Jelenia Góra: KSON dziękuje za 1 procent
Fot. Archiwum
Karkonoski Sejmik Osób Niepełnosprawnych pośredniczy w przekazaniu 1 procenta podatku od osób fizycznych na rzecz potrzebujących. O ile w ubiegłym roku 39 osób zostało obdarowanych kwotą łącznie około 77 tysięcy złotych przez około 1700 osób, to w tym roku, przy podobnej liczbie obdarowanych, udało się zebrać od 1300 darczyńców kwotę ponad 157 tysięcy złotych.

– To swoisty rekord – mówi Janina Frys, wolontariuszka Karkonoskiego Sejmiku Osób Niepełnosprawnych. – Proceduralnie wygląda to w ten sposób, że na początku roku obrachunkowego zwracają się do nas osoby oczekujące pomocy. Dokumentują swoją niepełnosprawność lub niepełnosprawność swoich podopiecznych, otrzymują zgodę od Sejmiku na używanie naszego numeru KRS i prowadzą akcję wśród podatników: znajomych, przyjaciół, rodziny. - W tym roku padł również – mówi pani Janina – rekord co do wysokości zebranej kwoty. Jeden z przedsiębiorców przekazał na rehabilitację kwotę około 70 tysięcy złotych.

Zaznaczyć warto, że Sejmik jako jedna z niewielu organizacji przekazuje zebrane kwoty w całości, zawsze w miesiącu wrześniu lub październiku, po otrzymaniu odpowiednich wykazów z urzędów skarbowych. Obdarowani mają również możliwość sprawdzenia, czy wszystkie kwoty, które zostały im przypisane, zgodnie z wolą darczyńców, trafiły do nich.

Wszyscy obdarowani są również instruowani co do szczególnych zasad postępowania z taką darowizną, a przede wszystkim przeznaczania tych środków na cel wskazany przez darczyńców i przechowywanie wszystkich dokumentów dla ewentualnych potrzeb kontrolnych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group