Sobota, 4 lutego
Imieniny: Andrzeja, Joanny, Weroniki
Czytających: 7267
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Księżniczki i rycerze w finale „Zamkolandii”

Niedziela, 18 lipca 2010, 9:14
Aktualizacja: 9:16
Autor: Gabi
JELENIA GÓRA: Księżniczki i rycerze w finale „Zamkolandii”
Fot. Gabi
W miniony piątek zakończyły się półkolonie w Przystani Twórczej Cieplickim Centrum Kultury. Przez cały tydzień dzieci żyły klimatem średniowiecznych zamczysk i ich mieszkańców.

Na finał najmłodsi zaprosili rodziców i bliskich na program artystycznego, który przygotowali specjalnie dla nich. Każda dziewczynka była przebrana za księżniczkę, a chłopiec – za rycerza. Zebranych chłodziły grube mury Długiego Domu: na zewnątrz panował zbyt duży upał, aby tam zorganizować imprezę.

Pokaz rozpoczął się tańcem średniowiecznym z użyciem własnoręcznie wykonanych instrumentów, stylizowanych na takie, na których grano w dawnych wiekach. Dzieci pozostały na scenie, a do sali wkroczył najprawdziwszy rycerz w osobie Stanisława Firszta, który dokonał rycerskiego pasowania chłopców, a z dziewczynek uczynił pełnoprawne damy dworu. Każde dziecko otrzymało dyplom ukończenia półkolonii. Te, które nie będą uczestniczyć w drugiej części „Zamkolandii” otrzymały prezent.

Panny dostały namalowany na łupku Zamek Chojnik, a kawalerowie – rycerza. Wyróżniony dyplomem został także Tomasz Wrona, jeden z opiekunów. Rodzice byli bardzo zadowoleni z występu swoich dzieci i pięknego przebrania. Nie ukrywano też wdzięczności za udany przebieg całych półkolonii i zapewnienie najmłodszym niepowtarzalnej wakacyjnej rozrywki.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
1206
Tak
20%
Nie
70%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group