Sobota, 21 maja
Imieniny: Tymoteusza, Wiktora
Czytających: 5885
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Książki w Książnicy, w zasięgu myszki

Poniedziałek, 1 lipca 2013, 9:37
Aktualizacja: 9:40
Autor: Org
Jelenia Góra: Książki w Książnicy, w zasięgu myszki
Fot. Archiwum KK
Cierpliwość wielbicieli wirtualnej książki została wynagrodzona – Książnica Karkonoska wykupiła dostęp do prawie 2000 e–booków. Oznacza to, że czytelnicy jeleniogórskiej biblioteki mają do nich darmowy dostęp.

- Wystarczy być zarejestrowanym w którejkolwiek z agend Książnicy, zgłosić się do dyżurującego bibliotekarza po kod aktywacyjny, założyć konto na stronie www. libra.ibuk.pl , a po zalogowaniu korzystać do woli z bezpłatnego dostępu do wszystkich publikacji Dolnośląskiego Zasobu Bibliotecznego (przy zakupionych pozycjach widoczna jest ikonka książki „czytaj”). - wyjaśnia p.o. dyrektora Katarzyna Maczel.

- W bazie libra.ibuk.pl znajdziemy interesujące polskie wydawnictwa naukowe (w tym podręczniki akademickie), literaturę piękną, ciekawą ofertę dla najmłodszych i młodzieży. Posiadanie osobistego konta myIbuk pozwala na zaawansowaną pracę z wybranym tekstem: możliwość robienia notatek, dodawania zakładek, zakreślania i tagowania istotnych fragmentów, wyszukiwania słów lub całych fraz, tworzenia własnej e-półki, generowania bibliografii - wylicza.

Korzystanie z platformy ibuk.pl nie wymaga specjalnego oprogramowania. Zalecana jest aktualna wersja przeglądarki Mozilla Firefox, Google Chrome, Safari lub Internet Explorer od wersji 10, a także pozwolenie na wykorzystanie plików cookie i Java Script. Prawidłowe działanie aplikacji do czytania jest możliwe przy stabilnym połączeniu z Internetem o przepustowości minium 512 kb/s.

Nowa oferta Książnicy Karkonoskiej to świetna propozycja na nadchodzące lato, czy to deszczowe, czy nazbyt upalne. Zatem: zabierz e-booka na wakacje i czytaj gdzie chcesz, kiedy chcesz (i z kim chcesz)!

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group