Niedziela, 3 lipca
Imieniny: Jacka, Tomasza
Czytających: 2210
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Krzyczą: płonie Ratusz! To tylko ćwiczenia

Czwartek, 18 października 2012, 14:14
Aktualizacja: Piątek, 19 października 2012, 7:45
Autor: Agrafka
Jelenia Góra: Krzyczą: płonie Ratusz! To tylko ćwiczenia
Fot. Agrafka
25 strażaków wzięło udział dzisiaj (18.10) w symulacji pożaru na drugim piętrze przybudówki Ratusza w Jeleniej Górze. Alarm pożarowy został włączony ok. godz. 12.00. Trzeba było ewakuować ok. 60 osób. – Najważniejsze jest testowanie sposobów i dróg ewakuacyjnych, by przy prawdziwym zagrożeniu wiedzieć, jak się zachować – podkreślił Marcin Zawiła, prezydent Jeleniej Góry.

Siedmiu strażaków z trzech jednostek Państwowej Straży Pożarnej i 18. strażaków z trzech jednostek Ochotniczej straży Pożarnej z Sobieszowa, Jagniątkowa i z ul. Wiejskiej w Jeleniej Górze wzięło udział w akcji. Ewakuacja osób z budynku trwała ok. dwie minuty, po przyjeździe straży pożarnej w siedem minut strażacy zdążyli zabezpieczyć miejsce zdarzenia. - Musiało zapalić się coś na korytarzu bo nagle pojawił się gęsty dym, musiałam uszczelnić drzwi, bo nie udało mi się wydostać z budynku. Ewakuowałam się dopiero przez okno. Zjeżdżałam ze strażakiem specjalnym dźwigiem – mówiła Kamila Baran, pracownica Urzędu Miasta.

Łącznie sześć osób zostało ewakuowanych podnośnikiem z pomieszczeń na drugim piętrze, a jedna została wyniesiona przez strażaków na noszach. - Sytuacja jest już opanowana, wszyscy pracownicy są ewakuowani i policzeni, nikogo nie brakuje. Czas ewakuacji był dobry, zarówno pracownicy, jak i obiekt są dobrze przygotowani do takich sytuacji. Budynek ma czujniki dymowe i system oddymiania – powiedział młodszy brygadier Mieczysław Stelmach, dowódca jednostki ratowniczo-gaśniczej nr 2 w Jeleniej Górze.

Na miejsce przybyli także przedstawiciele jeleniogórskich jednostek oświaty, by zobaczyć w jaki sposób powinna przebiegać ewakuacja. – Zobowiązałem wszystkie szkoły do praktycznego przećwiczenia ewakuacji przeciwpożarowej w placówkach – mówił Marcin Zawiła.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (31) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group