Środa, 5 sierpnia
Imieniny: Mariana, Marii, Stanisława
Czytających: 6294
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kryzysowe czasy nie tylko w stolicy Karkonoszy

Wiadomości: REGION
Środa, 4 lutego 2009, 8:47
Aktualizacja: 8:48
Autor: Marcin Kaszuba, Lwówek Śląski NET
Fot. TEJO
Światowy kryzys nie omija Lwówka Śl. Poważne zwolnienia u jednego z największych pracodawców w gminie, firmie ART Płakowice w, której pracę straciło blisko 130 osób. Zatrudnienie tracą też mieszkańcy miasta i regionu, którzy pracowali w dużych firmach w Jeleniej Górze.

Kryzys gospodarczy nie ominie naszej gminy w Urzędzie Pracy jest coraz więcej osób, które rejestrują się aby otrzymać zasiłek dla bezrobotnych. Jeśli tak dalej pójdzie w najbliższym czasie w naszej gminie oprócz instytucji budżetowych, marketów przy każdym wjeździe do miasta i kilku prywatnych inwestorów młodzi ludzie nie będą mieli żadnych perspektyw na normalne życie i będą łapali się każdej pracy, między innymi, u zachodnich sąsiadów u których miejsca także są ograniczone.

- Nadchodzą ciężkie czasy. Jeszcze rok temu mogliśmy pracować tyle nadgodzin ile wystarczyło sił, pracy było pod dostatkiem, zarobić tez można było, teraz na ogół pracujemy 8 godzin, a z nadgodzinami jest ciężko. Wielu kolegów poszło po zapomogę do urzędu pracy, która wystarczy na jednorazowe zakupy – mówi Krzysztof, wieloletni pracownik „Comfortu” w Rakowicach, jednego z największych pracodawców w regionie.

- Jeszcze kilkanaście miesięcy wstecz szukano do nas pracowników na siłę, przyjmowano jak leci, teraz wiele osób zostało zwolnionych , nikt nie wie co będzie jutro. Do malutkiego Nowogrodźca samorząd potrafił przyciągnąć wielki koncern samochodowy, będzie praca dla wielu ludzi, Lwówek omijany jest bokiem, nie ma nowych, poważnych inwestorów. – dodaje nasz rozmówca.

Prognozy nie wskazują aby w regionie Grodu Lwa w najbliższym czasie sytuacja gospodarcza miała ulec poprawie. Inwestor, który postanowił zainwestować w regionalny browar, z pewnością nie będzie w stanie dać pracy dla rzeszy młodych bezrobotnych. Mówi się nieoficjalnie, ze i tutaj większość stanowisk pracy jest już obsadzonych przez „starych” pracowników.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (14) Dodaj komentarz

~portier 4-02-2009 8:52
Co ma Lwówek szczególnego, żeby w nim lokalizować firmę? Trudny dojazd, niewykwalifikowanych pracowników?
~... 4-02-2009 10:41
jesooo ... jaki giętki język. Z czymś takim nie można było zdać matury
ebee 4-02-2009 10:52
Oto mamy efekty ślepego ukireunkowania na zachód. Dziś zachodnie firmy, tak niedawno masowo zwalniane z podatków, co spowodowało bankructwo rodzimych zakładów, mają gdzieś interesy polskich pracowników. I trudno im się dziwić. Kapitalizm jest brutalny. Tylko, czy dziś któryś z decydentów, który odpowiada za efekty nie zawsze przemyślanych decyzji- poniesie konsekwencje. Dziś wielu rodaków - uczciwych ludzi dopadła bieda. Wczoraj była praca- dziś jej nie ma. I teoretycznie wszystko jest w porządku. ale.........czy aby napewno ?
~zuo 4-02-2009 11:08
W yelonce kryzys to trwa już ładnych parę (-naście) lat... tylko ludzie już się przyzwyczaili...
~358 4-02-2009 11:19
fotka super
piipi 4-02-2009 12:11
..."starzy" pracownicy czesto szefa ..*lubia !.
~Znawca 4-02-2009 12:21
Moim zdaniem na koniec felietonu powinna pojawic sie wypowiedz wladz lwowka co zrobili dla ludzi i jak zachecaja potencjalnych inwestorow do inwestowania w region. Spojrzcie ile w regionie jest handlarzy samochodow i fikcyjnych firemek - ci pewnie pierwsi poleca po zasilek!!!!
Patol 4-02-2009 13:50
Ludzie niemoty nie potrafią sami prowadzić działalności to niech siedzą teraz na dupach przed tv albo radio. W czasie kryzysu to i te zasiłki powinni zlikwidować. Przecież to strasznie obciąża budżet państwa! Może wtedy jeden z drugim zrobili by coś ze sobą.
ebee 4-02-2009 14:01
Patol, skoro jesteś tak dobrym i kreatywnym biznesmenem, to uzywając twojego niezbyt eleganckiego języka, spytam. Dlaczego majac receptę na sukces i ludzi za nic, nie ruszysz d...i nie weźmiesz się do robienia interesów, tylko piszesz głupawe komentarze ? A może to ty jesteś niemotą , bez rokowania na poprawę ?
~nauczyciel 4-02-2009 15:01
Całe szczęście, że nas kryzys nie dotyczy.
HankaOdRumcajsa 4-02-2009 15:27
...jak kryzys dopada to do OIK-u...!!!
~ago od kosmosu 4-02-2009 17:34
do Portier. Jak to co ma Lwówek atrakcyjnego aby lokalizować w nim firmę? Skąd w ogóle takie niedorzeczne pytanie? To chyba dobrze, że ktoś chce budować w mieście, w którym jest bezrobocie. Przez to inwestowanie może właśnie stać się bardziej atrakcyjnym miejscem.
~ago od kosmosu 4-02-2009 19:23
Na tym zdjęciu pl. Wolności wygląda o wiele ładniej niż naprawdę. Fajnie Pan upiększa rzeczywistość!:-)
~maniek69 5-02-2009 0:03
do patol wiesz co nie chce być nie grzeczny ale mam nadzieje że Ty tez stracisz prace i tak jak wiele niczego winnych osób pójdziesz po ten zasiłek dostaniesz 500 zł ciekawe co z nimi zrobisz chyba że ktos zaakceptuje Twoja propozycje i go zlikwiduje chciałbym Twoja mine zobaczyc

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group