Sobota, 25 września
Imieniny: Aurelii, Władysława
Czytających: 5115
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Kryzys przy tablicy?

Poniedziałek, 13 marca 2006, 0:00
Autor: TEJO
Jelenia Góra: Kryzys przy tablicy?
Fot. Archiwum
Jeszcze nie tak dawno temu nauczyciele obawiali się, że z powodu niżu demograficznego zabraknie im uczniów i stracą pracę. Teraz uczniowie mogą być pełni obaw, ponieważ może się okazać, że nie będzie miał ich kto uczyć.

Powód? Około 150 nauczycieli z Jeleniej Góry zamierza wybrać się w tym roku na wcześniejszą emeryturę. Do końca marca mają czas na złożenie odpowiednich wniosków i oczekiwanie na decyzję.

Z pracy w oświacie chcą odejść bardziej doświadczeni, którzy w szkołach już swoje przepracowali. Ale wydział oświaty urzędu miejskiego ma nadzieję, że kłopotów nie będzie. – Dyrektorzy szkół już teraz organizują pracę od września i szukają pracowników – tłumaczy szef wydziału Ryszard Wach.

Jak się dowiedzieliśmy, w placówkach oświaty najbardziej brakuje matematyków i anglistów. Z tymi ostatnimi może być jeszcze większy problem w podstawówkach. Ministerstwo Edukacji i Nauki zakłada bowiem obowiązkowe nauczanie angielskiego w najmłodszych klasach I - III. A chętnych do podjęcia pracy na razie brakuje.

W sytuacji krytycznej urzędnicy zaproponują pracę osobom, które kiedyś w szkołach uczyły. Nie wyklucza się także możliwości zatrudnienia emerytów w niepełnym wymiarze czasu pracy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group