Piątek, 27 stycznia
Imieniny: Anieli, Jana, Jerzego
Czytających: 9817
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Kryzys przy tablicy?

Poniedziałek, 13 marca 2006, 0:00
Autor: TEJO
Jelenia Góra: Kryzys przy tablicy?
Fot. Archiwum
Jeszcze nie tak dawno temu nauczyciele obawiali się, że z powodu niżu demograficznego zabraknie im uczniów i stracą pracę. Teraz uczniowie mogą być pełni obaw, ponieważ może się okazać, że nie będzie miał ich kto uczyć.

Powód? Około 150 nauczycieli z Jeleniej Góry zamierza wybrać się w tym roku na wcześniejszą emeryturę. Do końca marca mają czas na złożenie odpowiednich wniosków i oczekiwanie na decyzję.

Z pracy w oświacie chcą odejść bardziej doświadczeni, którzy w szkołach już swoje przepracowali. Ale wydział oświaty urzędu miejskiego ma nadzieję, że kłopotów nie będzie. – Dyrektorzy szkół już teraz organizują pracę od września i szukają pracowników – tłumaczy szef wydziału Ryszard Wach.

Jak się dowiedzieliśmy, w placówkach oświaty najbardziej brakuje matematyków i anglistów. Z tymi ostatnimi może być jeszcze większy problem w podstawówkach. Ministerstwo Edukacji i Nauki zakłada bowiem obowiązkowe nauczanie angielskiego w najmłodszych klasach I - III. A chętnych do podjęcia pracy na razie brakuje.

W sytuacji krytycznej urzędnicy zaproponują pracę osobom, które kiedyś w szkołach uczyły. Nie wyklucza się także możliwości zatrudnienia emerytów w niepełnym wymiarze czasu pracy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
731
Tak
21%
Nie
69%
Jeszcze nie wiem
11%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group