Sobota, 24 października
Imieniny: Marcina, Rafała, Antoniego
Czytających: 5748
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

„Kryształowy weekend” i jubileusz 50–lecia Miasta Piechowice

Wiadomości: Piechowice
Poniedziałek, 12 czerwca 2017, 6:28
Aktualizacja: 6:46
Autor: Joanna
Fot. pkaczalko
W piątek i sobotę (9–10.06) świętowano głośno w Piechowicach, ponieważ odbywał się „Kryształowy Weekend” – coroczne święto tradycji szklarskich. W tym roku jednak impreza miała charakter szczególny, ponieważ obchodzono jubileusz, 50–lecie nadania praw miejskich. Z tej okazji program imprezy był wyjątkowo bogaty.

W Piechowicach odbyło się kolejne święto tradycji szklarskich „Kryształowy Weekend”. Ale tegoroczne święto miało szczególny charakter. Obchodzono jubileusz, 50–lecie nadania praw miejskich. Z tej okazji impreza została zorganizowana szczególnie - z wielką fetą – według mieszkańców Piechowic, którym pomysł się bardzo podobał. W nawiązaniu do okoliczności, przygotowano specjalną wystawę pt. „Tu zaszła zmiana. 50 lat Miasta Piechowice”. – Ciekawy pomysł, ponieważ można zobaczyć jak wyglądały dawniej miejsca, w których my przebywamy i do których jesteśmy przyzwyczajeni – tak o przygotowanej wystawie wypowiadali się mieszkańcy. Jej celem było pokazanie w konkretnych miejscach, ich wizerunku sprzed wielu lat. Świętować rozpoczęto już w piątek, na terenie Huty Julia, gdzie odbyło się oficjalne otwarcie „Kryształowego Weekendu” i odbyła się Musicalowa Gala Teatru Broadway.

Sobota natomiast, miała bardzo bogaty program, były turnieje oraz występy, w których mogły wykazać się najmłodsi mieszkańcy Piechowic. Zaśpiewała także Anna Waraszko i Krzysztof Paradowski. O godzinie 18.00 odbyła się oficjalna część, podczas której powitano przybyłych gości, w tym przedstawicieli innych gmin. Nadano także wyjątkowe wyróżnienie, tytuł Honorowego Obywatela Miasta, który otrzymał Stanisław Ejnik – były burmistrz. Po oficjalnej części, porą wieczorową, widzów zabawiał Szymon Łątkowski, a na koniec, na scenie pojawił się zespól „CamaSutra”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz

~zaboberek 12-06-2017 9:14
Na 51 zdjęć,21 to zdjęcia orkiestry strażackiej,czyżby oni byli clou uroczystości?
~Rt 12-06-2017 14:12
Impreza ,o ludzie ,tylko szalec.Smutne ......
~das Dorf, rudorf 12-06-2017 16:44
"wyjątkowe wyróżnienie, tytuł Honorowego Obywatela Miasta, który otrzymał Stanisław Ejnik – były burmistrz" O! ludzie, a ten cały bałagan dalej dalej jedzie na starych układach. Chyba już wszyscy zapomnieli jak zrządzał ten obywatel i jakich bubli narobił przed wyborami, które przegrał (stacja uzdatniania wody).
~aster20 12-06-2017 19:19
krysztalowy wekend schodzi na psy chamskie przerwanie wystepu ANI WARASZKO to jeden z przejawow staczania sie imprezy lamanie regulaminu konkursu szklana improwizacja to nastepny przejaw upadku imprezy a tytul chonorowego obywatela przebija wszystko.Zenada i tyle
~stret18 12-06-2017 19:23
czyzby w Piechowicach nie bylo ludzi bardzej zasluzonych i zaslugujacych na takie wyroznienie to pytanie do wladz miasta
~d4 12-06-2017 21:21
Są, ale nie są z najwyższej kasty i odpowiedniego sortu. Ale i tak takie wyróżnienia to mają w nosie.
~najak 13-06-2017 22:26
Lepiej by było nie organizować, a pieniądze przeznaczyć na lepsze cele niż ta cała chała. Ani jednej fotografii poprawnie wykonanej. Z drugiej strony tekst i fotoreportaż uzasadnia negatywne opinie o jakości tego całego miejskiego święta.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group