Wtorek, 27 września
Imieniny: Kosmy, Damiana
Czytających: 3538
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Piechowice: „Kryształowy weekend” i jubileusz 50–lecia Miasta Piechowice

Poniedziałek, 12 czerwca 2017, 6:28
Aktualizacja: 6:46
Autor: Joanna
Piechowice: „Kryształowy weekend” i jubileusz 50–lecia Miasta Piechowice
Fot. pkaczalko
W piątek i sobotę (9–10.06) świętowano głośno w Piechowicach, ponieważ odbywał się „Kryształowy Weekend” – coroczne święto tradycji szklarskich. W tym roku jednak impreza miała charakter szczególny, ponieważ obchodzono jubileusz, 50–lecie nadania praw miejskich. Z tej okazji program imprezy był wyjątkowo bogaty.

W Piechowicach odbyło się kolejne święto tradycji szklarskich „Kryształowy Weekend”. Ale tegoroczne święto miało szczególny charakter. Obchodzono jubileusz, 50–lecie nadania praw miejskich. Z tej okazji impreza została zorganizowana szczególnie - z wielką fetą – według mieszkańców Piechowic, którym pomysł się bardzo podobał. W nawiązaniu do okoliczności, przygotowano specjalną wystawę pt. „Tu zaszła zmiana. 50 lat Miasta Piechowice”. – Ciekawy pomysł, ponieważ można zobaczyć jak wyglądały dawniej miejsca, w których my przebywamy i do których jesteśmy przyzwyczajeni – tak o przygotowanej wystawie wypowiadali się mieszkańcy. Jej celem było pokazanie w konkretnych miejscach, ich wizerunku sprzed wielu lat. Świętować rozpoczęto już w piątek, na terenie Huty Julia, gdzie odbyło się oficjalne otwarcie „Kryształowego Weekendu” i odbyła się Musicalowa Gala Teatru Broadway.

Sobota natomiast, miała bardzo bogaty program, były turnieje oraz występy, w których mogły wykazać się najmłodsi mieszkańcy Piechowic. Zaśpiewała także Anna Waraszko i Krzysztof Paradowski. O godzinie 18.00 odbyła się oficjalna część, podczas której powitano przybyłych gości, w tym przedstawicieli innych gmin. Nadano także wyjątkowe wyróżnienie, tytuł Honorowego Obywatela Miasta, który otrzymał Stanisław Ejnik – były burmistrz. Po oficjalnej części, porą wieczorową, widzów zabawiał Szymon Łątkowski, a na koniec, na scenie pojawił się zespól „CamaSutra”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group