Sobota, 25 czerwca
Imieniny: Doroty, Łucji
Czytających: 3186
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION JELENIOGÓRSKI: Kryptonim „Prędkość”, czyli dziś zwolnij

Środa, 5 października 2011, 12:31
Aktualizacja: 12:34
Autor: KMP
W środę do godz. 22.00 policjanci jeleniogórskiej drogówki na głównych ciągach komunikacyjnych Kotliny Jeleniogórskiej prowadzą działania prewencyjne pod kryptonimem „Prędkość”.

Działania te są skierowane w szczególności do tych kierowców, którzy rozwijają nadmierne prędkości, bardzo często niedostosowane do warunków panujących na drodze oraz do wszystkich uczestników ruchu drogowego, którzy nie stosują się do obowiązujących przepisów w tym zakresie.

Policjanci szczególnym nadzorem obejmą drogi główne naszego regionu, a pracę ich wspomaga: video rejestrator, alkotesty i radarowe mierniki prędkości. Podczas działań policjanci sprawdzą trzeźwość kierujących, ale także stan techniczny pojazdów, osoby i pojazdy pod kątem poszukiwań, oraz sprawdzą czy kierowcy i pasażerowie podczas jazdy korzystają z pasów bezpieczeństwa.

Celem tych działań jest ograniczenie ilości zdarzeń drogowych oraz zwrócenie uwagi kierowców na fakt, iż przestrzeganie przepisów ruchu drogowego ma bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo na drodze – informuje podinsp. Edyta Bagrowska, oficer prasowy policji jeleniogórskiej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (40) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group