Sobota, 28 stycznia
Imieniny: Radomira, Tomasza
Czytających: 3783
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Kryptonim: potop

Środa, 3 czerwca 2009, 15:55
Aktualizacja: 15:56
Autor: TEJO
Jutro służby ratunkowe, inspekcje i straże sprawdzą swoje umiejętności i przekonają się, jak poradzą sobie z zagrożeniem w przypadku powodzi. Z powodu manewrów mogą wystąpić utrudnienia w ruchu.

Ćwiczenia zaczną się od godz. 8 i potrwają do 16. 30. – Mają na celu doskonalenie postępowania służb ratowniczych w sytuacji wystąpienia powodzi, sprawdzenie realności przyjętych procedur działania na tę okoliczność, przygotowanie służb ratowniczych do działania na wypadek powodzi w warunkach zbliżonych do rzeczywistych , sprawdzenia systemów łączności oraz udoskonalenie współdziałania Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego ze służbami ratowniczymi i inspekcjami podczas działań i usuwania skutków powodzi – informuje nakom. Edyta Bagrowska z KMP w Jeleniej Górze.

Ćwiczenia prowadzone będą przy Potoku Radomierka w rejonie ul. Witosa, na rzece Bóbr przy ujściu potoku Radomierka, na wale przeciwpowodziowym na rzece Bóbr w rejonie ul. Wiejskiej oraz na rzece Bóbr na wysokości Domu Harcerza w rejonie ulicy Wiejskiej w Jeleniej Górze.

Około godziny 14.00 w rejonie Domu Harcerza przy ul. Wiejskiej przeprowadzone zostaną działania praktyczne w zakresie ewakuacji ludzi, zwierząt i mienia z miejsc zagrożonych z wykorzystaniem łodzi i pontonów. Na niektórych odcinkach dróg Jeleniej Góry mogą wystąpić chwilowe utrudnienia w ruchu, nad którymi czuwać będą jeleniogórscy policjanci.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group