Czwartek, 1 grudnia
Imieniny: Edmunda, Natalii
Czytających: 9087
Zalogowanych: 15
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA/KRAJ: Krwawe piksele na cenzurowanym

Czwartek, 4 czerwca 2009, 7:48
Aktualizacja: Piątek, 5 czerwca 2009, 8:16
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA/KRAJ: Krwawe piksele na cenzurowanym
Fot. dtp
Utrudnienie dla młodych miłośników wirtualnej rozrywki, których w sposób szczególny pasjonuje „zabijanie” na ekranie. Za niespełna miesiąc przy zakupie gry w Empiku trzeba powiedzieć, w jakim wieku jest osoba, do której trafi prezent.

Salony Empiku w lipcu wprowadzają te obostrzenia w uzgodnieniu z rządem. – Rodzice często nie zdają sobie sprawy, że fundują dzieciom zabawę w krwawą jatkę, czy też grę, w której pojawi się mnóstwo pornografii – czytamy w dzisiejszym „Dzienniku”, który pisze o sprawie.

Pomysłodawcą przedsięwzięcia jest Stowarzyszenie Producentów Oprogramowania Rozrywkowego, które chce uświadomić dorosłym szkodliwość pewnych gier dla psychiki dziecka. Starsi dowiedzą się też więcej o systemach blokowania urządzeń w zależności od wieku użytkowników.

Gazeta pisze, że Empik już rozpoczął szkolenia pracowników, którzy zapoznają się z ofertą gier i ich potencjalnymi adresatami. Cała akcja zacznie się w lipcu. Wówczas każdy nieletni będzie musiał pokazać przy zakupie gry legitymację szkolną, a starszy zostanie zapytany o wiek osoby, dla której przeznaczony jest prezent. Czy okaże się skuteczna? Tu wątpliwości pojawia się więcej, bo na komputerowym rynku krąży nielegalne oprogramowanie, a licencjonowane gry – z uwagi na zaporową cenę – i tak zalegają na półkach.

W „Dzienniku” czytamy też wywiad z 15-letnim graczem, który podkreśla, że gry nie są szkodliwe, nawet te brutalne. – Wiem, że to zabawa, a postacie nie są prawdziwe i nie wychodzę na ulicę mordować – mówi rozmówca.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (21)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group