Sobota, 28 maja
Imieniny: Jaromira, Justyny
Czytających: 5492
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Krwawe dzikie bestie atakują zwierzęta i ludzi!

Czwartek, 11 grudnia 2008, 9:20
Aktualizacja: Piątek, 12 grudnia 2008, 8:25
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Krwawe dzikie bestie atakują zwierzęta i ludzi!
Fot. Tomasz Zieliński
Przygodę jak z horroru przeżył nasz Czytelnik, który w okolicach Barcinka – jadąc samochodem – zauważył sforę zdziczałych psów polujących na sarny. Kiedy wracał, zwierzęta rozszarpywały upolowaną dziczyznę a jeden rzucił się na człowieka.

Nasz Czytelnik zauważył psy wczoraj około w pół do ósmej rano. Jechał w stronę Zgorzelca. Czworonogi osaczały niewielkie stado saren. Kiedy jeleniogórzanin wracał około półtorej godziny później, „basiory” już zajadały się łupem. – Działo się to tuż przy głównej drodze Zanim wyciągnąłem aparat większość psów uciekła ujadając i szczekając pozostał jeden bardzo agresywny (chciał mnie ugryźć - atakował auto). Dopiero dźwięk klaksonu go odstraszył – relacjonuje nasz Czytelnik. – Co mogło by się zdarzyć jeżeli drogą szły by dzieci lub ktokolwiek? Następnym razem mogą zapolować na człowieka – dodał.

Zdziczałe psy to plaga dla obwodów łowieckich. Myśliwi mają prawo do odstrzału takich zwierząt. Często okazują się one bardziej przebiegłe od łowczych i bezkarnie grasują po terenie. – Kiedy są głodne, zachowują się jak wilki. Mogą zaatakować człowieka a takie „polowanie” może mieć tragiczny finał. Zwierzęta i ludzie są bezbronni – mówi nam jeden z myśliwych.

Niestety, łowczy często ulegają presji społecznej i – z obawy przed napiętnowaniem za złe traktowanie zwierząt – nie strzelają do dzikich psów. Wielu myśliwych uważa też, że gospodarze z podleśnych wsi wypuszczają swoje podwórkowe czworonogi do lasu, na polowanie. Finał takich krwawych łowów możemy obejrzeć na zdjęciach, które – jak uprzedzamy – są drastyczne.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (51) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group