Wtorek, 4 października
Imieniny: Rozalii, Franciszka
Czytających: 7234
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kotlina Jeleniogórska: Kronika Policyjna: Jelenia Góra

Środa, 13 lipca 2005, 0:00
Aktualizacja: Poniedziałek, 13 lutego 2006, 15:45
Autor: kmp

<b>Jelenia Góra, ul. Spółdzielcza</b>
Kierująca samochodem marki VW Polo jadąc ulicą Spółdzielczą w Jeleniej Górze nie zachowała należytej ostrożności i w momencie wyprzedzania dwóch pojazdów znajdujących się przed nią najechała na przechodzącego przez jezdnię 50-cio letniego mężczyznę. W wyniku tego zdarzenia pokrzywdzony doznał obrażeń w postaci złamania piszczela prawej nogi z przemieszczeniem oraz stłuczenia głowy. Został przewieziony do szpitala. Postępowanie w tej sprawie prowadzi KMP w Jeleniej Górze.

<b>Jelenia Góra, ul. Muzealna</b>
Na wniosek Policji Prokurator Rejonowy w Jeleniej Górze zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego wobec 16-letniego mieszkańca Jeleniej Góry podejrzanego o to, że w dniu 10 lipca br posiadał 2 działki marihuany.

<b>Jelenia Góra</b>
Funkcjonariusze Referatu Kryminalnego KP II w Jeleniej Górze w wyniku pracy operacyjnej ustalili sprawcę kradzieży roweru górskiego na szkodę nieletniego. Sprawcą okazał się 16-letni mieszkaniec Jeleniej Góry. Wartość skradzionego mienia 1018 zł. Postępowanie w tej sprawie prowadzi KP II w Jeleniej Górze.

<b>Kowary, ul. Dworcowa</b>
Funkcjonariusze z KP w Kowarach wspólnie z funkcjonariuszami Straży Granicznej w bezpośrednim pościgu zatrzymali 12 –letniego mieszkańca Kowar narodowości cygańskiej, który wspólnie z 11 –letnim chłopcem narodowości romskiej ukradli z zaplecza jednej z restauracji w Kowarach portfel. Suma strat 300 zł. Postępowanie w tej sprawie prowadzi KP w Kowarach.

<b>Wyjechał z zakupami</b>
W dniu 8 lipca br o godzinie 0.20 na ul. Jana Pawła II w Jeleniej Górze w jednym z hipermarketów policjanci Ogniwa Prewencji Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze wspólnie z pracownikami ochrony zatrzymali 72 letniego mieszkańca Bukowca.
Mężczyzna tego dnia zrobił w sklepie zakupy w postaci artykułów spożywczych, papierniczych i chemicznych na łączną kwotę 357, 69 zł.
Został zatrzymany, po przekroczeniu kas gdy wózkiem zapełnionym zakupami wyjeżdżał ze sklepu. Po wykonaniu czynności 72-latka zwolniono do domu, a za kradzież grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komisariat I Policji w Jeleniej Górze.

<b>Zginął w wypadku</b>
W dniu 10 lipca br o godzinie 04.46 na drodze dojazdowej z Maciejowej do Komarna doszło do wypadku drogowego.
Kierujący samochodem marki Ford Scorpio 26 letni mieszkaniec Komarna jadąc z dużą prędkością, wypadł z drogi i uderzył prawym bokiem pojazdu w przydrożne drzewo. Pasażer 27 letni mężczyzna poniósł śmierć na miejscu. Kierowca z ogólnymi obrażeniami został przewieziony do szpitala w Jeleniej Górze.
27-latka zbadano na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyzna był pijany. Miał 0,9 promila.
Postępowanie w tej sprawie prowadzi Sekcja Dochodzeniowo – Śledcza Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze. Mężczyźnie za to przestępstwo grozi do 12 lat pozbawienia wolności.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group