Czwartek, 6 sierpnia
Imieniny: Jakuba, Sławy
Czytających: 1975
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

"Krasnoludki" w Rzemiosłach

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 1 grudnia 2016, 7:51
Autor: ZSRA
Fot. Użyczone/Organizator
Bibliotekę szkolną jeleniogórskiego Zespołu Szkół Rzemiosł Artystycznych im. Stanisława Wyspiańskiego odwiedzili niecodzienni goście – grupa „Krasnoludków” z Miejskiego Przedszkola nr 10 w Jeleniej Górze. Wizyta przesympatycznych przedszkolaków odbyła się w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa oraz realizowanego po raz czwarty projektu edukacyjnego „Czym skorupka za młodu…”.

- Spotkanie podzielone zostało na dwie części, z których pierwsza odbywała się właśnie w szkolnej bibliotece i miała na celu przybliżenie dzieciom specyfiki pracy bibliotekarza oraz wzbudzenie w nich potrzeby uczestnictwa w aktywnym czytelnictwie – relacjonują organizatorzy spotkania.

Kolejnym elementem spotkania, jak na szkołę artystyczną przystało, był konkurs plastyczny poprzedzony wykładem na temat literatury dziecięcej oraz polskiej szkoły ilustracji książkowej, a także wystawą najciekawszych propozycji wydawniczych w zakresie bajek dla dzieci. Zadaniem przedszkolaków, biorących udział w konkursie, było stworzenie okładki książkowej ulubionej przez nich opowieści, a przy projektowaniu i rysowaniu pomocą służyli uczniowie Liceum Plastycznego. Laureatom przyznane zostały nagrody, a wszystkim uczestnikom upominki.

W drugiej części wizyty Krasnoludki zwiedzały szkołę oraz poznawały nauczane w niej zawody. Nie obyło się również bez aktywnej zabawy. Uczniowie oraz przedszkolaki, w nawiązaniu do odbywającego się w tym dniu Światowego Dnia Czarnego Kota, przebrani zostali w przygotowane wcześniej opaski z kocimi uszami i w tych kostiumach kontynuowali zabawę, biorąc udział w przeprowadzonej przez młodzież Samorządu Gimnazjum rywalizacji sportowo-tanecznej.

Organizacją projektu zajęły się nauczycielki biblioteki szkolnej: Ewa Helik i Ewa Mickiewicz.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~ 2-12-2016 6:53
Szkoda ze nie wiedzielismy o tej wspanialej imprezie bysmy wziely udzial🃏🃏🃏🃏🃏🃏🃏🃏🃏🃏🃏🃏

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group