Sobota, 10 grudnia
Imieniny: Bogdana, Daniela, Julii
Czytających: 5257
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Kraina łagodności u Zbawiciela

Poniedziałek, 26 lipca 2010, 16:54
Aktualizacja: 16:59
Autor: Natasza
JELENIA GÓRA: Kraina łagodności u Zbawiciela
Fot. Natasza
W obawie przed deszczem Leszek Kopeć, bohater niedzielnego Koncertu Promenadowego – zaprosił swoich fanów do cieplickiej świątyni ewangelickiej. Kościół Zbawiciela wypełniła spora grupa miłośników talentu tego niepospolitego człowieka i pieśniarza.

Leszek Kopeć jest wokalistą, tekściarzem, kompozytorem, instrumentalistą oraz… dziennikarzem radiowym. Do tej pory wydał już kilka płyt zarówno z utworami własnego autorstwa jak i znanymi przebojami. Jest założycielem wrocławskiego dziecięcego zespołu Do Czasu, w którym śpiewają dzieci niewidome i niedowidzące.

Zamiast organów i chóru słychać było poezje śpiewaną oraz znane piosenki polskie jak „Cicha Woda”, „Anna Maria” czy „Źółte Kalendarze”. Niski, ciepły głos pana Leszka otulał wszystkich i ocieplał wychłodzone wnętrze cieplickiej świątyni.

Artysta nawiązywał świetny kontakt z publicznością, opowiadał o prostych, zwykłych rzeczach nawiązujących do utworów, a przy okazji tworzył niesamowity rodzinny nastrój. Sala raz się śmiała, raz popadała w zadumę, a raz śpiewała. Ogromne oklaski pojawiły się po słowach wypowiedzianych przez wokalistę: – Bóg lubi, jak ludzie się śmieją. Nie obeszło się bez bisów i aplauzów. Wiele osób było bardzo wzruszonych i zafascynowanych.

W nadchodzącą środę (28 lipca) odbędzie się koncert Grażyny Łobaszewskiej organizowany również przez Przystań Twórczą. Impreza będzie miała miejsce w Kościele Ewangelicko Augsburskim Zbawiciela o godz. 19.00 . Są jeszcze wolne miejsca. Koncertom CCK patronuje medialnie Jelonka.com

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group