• Wtorek, 19 marca 2019
  • Godz. 2:24
  • Imieniny: Józefa, Bogdana
  • Czytających: 4153
  • Zalogowanych: 7
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Kraina łagodności na polanie

Wiadomości: Region
Wtorek, 10 lipca 2018, 7:10
Aktualizacja: Środa, 11 lipca 2018, 7:05
Autor: WAC
Fot. Organizator
Już w najbliższy piątek (13.07) odśpiewaniem kultowej „Sielanki o domu” w wykonaniu Wolnej Grupy Bukowina rozpocznie się tegoroczna edycja festiwalu „Gitarą i … – borowickie spotkania z poezją śpiewaną”. Organizatorem imprezy, która ruszy13 lipca o godz. 19:00 jest gmina Podgórzyn. Wstęp na koncerty jest wolny.

Jako pierwsza na scenie pojawi się Wolna Grupa Bukowina, która już od 40 lat czaruje dźwiękami i tekstami z krainy łagodności. Kolejnym wykonawcą będzie wokalista, autor tekstów oraz kompozytor Ralph Kamiński, tworzący autorską muzykę nawiązującą stylistyką do artystycznego popu z elementami muzyki filmowej, mocno okraszoną dźwiękami skrzypiec i fortepianu. Jest zdobywcą wielu prestiżowych nagród i wyróżnień, takich jak Grand Prix międzynarodowego festiwalu CARPATHIA 2011, czy głównej nagrody na Międzynarodowym Kampusie Artystycznym FAMA 2013. W 2014 roku został również nominowany do nagrody artNoble w kategorii muzyka. Pod koniec 2016 roku wydał debiutancki album „morze”, na którym znajduje się spójny, bardzo osobisty materiał, stworzony w całości przez Kaminskiego.

Pierwszy dzień Festiwalu zakończy się koncertem Natalii Przybysz, znanej jako wokalistka polskiego zespołu soulowego i R&B Sistars. Jej solowy album „Prąd”, osiągnął status platynowej płyty (30 tysięcy sprzedanych egzemplarzy). W 2015 roku Natalia otrzymała nagrodę Fryderyka w dwóch kategoriach – Album Roku za „Prąd” oraz Singiel Roku dla „Miód”. Kolejny album Natalii Przybysz „Światło nocne” ukazał się 1 września 2017 roku. W 2018 roku Natalia otrzymała za tę płytę nagrodę Fryderyka w kategorii "Album Roku Pop".

W sobotę 14 lipca, festiwal rozpocznie się o godzinie 18:30 koncertem zespołu Pod Strzechą. Zespół reaktywował się w 2017 roku i w Borowicach usłyszymy jego znane utwory w nowych aranżacjach. Następnie ze sceny popłyną piosenki Agnieszki Osieckiej w aranżacjach Janusza Strobla i wykonaniu Nuli Stankiewicz podczas recitalu „Byle nie o miłości”. Choć poetki nie ma z nami już od ponad 20 lat – na koncertach N. Stankiewicz słuchacz ma wrażenie, że ona tu jest, że prowadzi swój własny koncert, że nigdy od nas nie odeszła. A to wszystko za sprawą fragmentów wywiadów z Agnieszką Osiecką, które są wyświetlane pomiędzy utworami. Budują one niesamowity klimat koncertu i są łącznikiem pomiędzy piosenkami – tymi znanymi, ale odmienionymi poprzez aranżacje jak i tymi, które są prawie nieznane, bo zostały znalezione przez Janusza Strobla w zakamarkach radiowych archiwów.

Następnym gościem na borowickiej scenie będzie Piotr Bukartyk z zespołem - autor, kompozytor, artysta poruszający się na pograniczu wielu gatunków muzycznych, mieszający rocka, bluesa, folk oraz reggae z kabaretem i piosenką literacką. Drugi dzień „Gitarą i ...” zakończy koncert znany wszystkim Zespół Raz Dwa Trzy. Grupa, który od lat udowadnia, że można podążać własną drogą, trzymać się własnych pomysłów i estetyki, a przy tym osiągnąć popularność, cieszyć się ogromną atencją fanów i nieustającą życzliwością krytyków. Adam Nowak na tle ważnych piosenek snuje opowieść o życiu, miłości, zakamarkach ludzkiej duszy – przygląda się naszym przywarom, zadaje pytania o sens życia.

Podczas Festiwalu oprócz uczty dla ucha i ducha znajdzie się też coś dla ciała: przepyszne potrawy i wypieki.

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~Mieszka 10-07-2018 16:58
Impreza kiedyś ok, teraz do kitu.przypadkowi słabi wykonawcy,nie przyjadę
~blstren 10-07-2018 23:08
Znowu ci sami smutni wykonawcy zapewne ze swoim smutnym repertuarem?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy wszyscy młodzi do 26. roku życia powinni być zwolnieni z podatku PIT?

Oddanych
głosów
889
Tak
38%
Nie
54%
Nie mam zdania
7%
Głos ulicy
Ulgi dla młodych, ale nie dla wszystkich?  
TV Dami
18.03.2019 r. – Serwis Informacyjny Telewizji Dami Jelenia Góra  
Miej świadomość
Leszek Żebrowski – Czy Żołnierze Wyklęci byli bandytami?  
Dialogi Jelonki
Krew (zawsze) potrzebna od zaraz
Aktualności
Zamiany w przepisach wyborczych  
Aktualności
Domino IV  
Copyright © 2002-2019 Highlander's Group