Czwartek, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 4717
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: KPSW zmienia nazwę

Poniedziałek, 25 kwietnia 2022, 16:25
Aktualizacja: 16:26
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: KPSW zmienia nazwę
Fot. Przemek Kaczałko
Dzisiejsza (25.04) wizyta wiceminister edukacji i nauki w Karkonoskiej Państwowej Szkole Wyższej w Jeleniej Górze składała się z kilku elementów. Najpierw Marzena Machałek spotkała się z uchodźcami z Ukrainy, którzy mieszkają w uczelnianym akademiku, następnie wzięła udział w konferencji prasowej oraz w spotkaniu społecznej rady biznesu KPSW.
Cieszę się, że po raz ostatni mogę przebywać w Karkonoskiej Państwowej Szkole Wyższej w Jeleniej Górze - powiedziała na wstępie konferencji prasowej Marzena Machałek, która oznajmiła zgromadzonym, że od 2 maja uczelnia zmieni nazwę na Karkonoską Akademię Nauk Stosowanych. - Gratuluję inicjatywy, rozwoju uczelni, która zdobywa środki i otwiera nowe kierunki - dodała wiceminister.
Dziękuję ministerstwu za wsparcie, jakim otacza szkołę. Na początku roku akademickiego dostaliśmy 7 mln zł na poważne inwestycje, a teraz dostaliśmy milion w ramach Inicjatywy Doskonałości, które są przeznaczone na dydaktykę, rozwój studentów. Bardzo dobrze układa nam się współpraca w zakresie kierunku studiów - ruszamy ze studiami podyplomowymi metodyki wspomagania komunikacji językowej uczniów - mówiła rektor Wioletta Palczewska, prof. KPSW.

Jak mówiła prorektor Beata Telążka, studenci będą mieli możliwość odwiedzenia m.in. polskiego parlamentu oraz europarlamentu.

Przedstawicielka ministerstwa, po 24 lutego br. do polskich szkół trafiło ponad 190 tys. osób, z czego do dolnośląskich trafiło ok. 20 tys., w tym ponad 700 do jeleniogórskich placówek. Więcej jest tylko na Mazowszu i Śląsku.

Jeszcze raz dziękuję wszystkim samorządowcom, nauczycielom, dyrektorom szkół - mówiła M. Machałek, która dziękowała również studentom pomagającym uchodźcom w akademiku KPSW. - Ta trudna sytuacja skonsolidowała polskie społeczeństwo - dodała polityczka PiS.

Po konferencji prasowej odbyło się posiedzenie Społecznej Eksperckiej Rady Biznesu, gdzie tym razem dyskutowano o kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna.

Cieszymy się, że pani minister będzie wspierać nas w radzie biznesu. Uczelnia rozwija się bardzo dynamicznie, a świadczy o tym ilość osób, które dołączają do rady. Składa się ona z wielu znamienitych osób, mamy też wiele komisji. Liczymy na to, że przy współpracy wszystkich przyjaciół uczelni - akademia będzie się rozwijała jeszcze bardziej, a liczba studentów kończących mury uczelni będzie rosła - dodał Hubert Papaj, przewodniczący Społecznej Eksperckiej Rady Biznesu KPSW.

Twoja reakcja na artykuł?

17
15%
Cieszy
37
32%
Hahaha
9
8%
Nudzi
3
3%
Smuci
13
11%
Złości
36
31%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (83)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy masz "na sobie" jakikolwiek tatuaż?

Oddanych
głosów
1021
Tak
10%
Nie
61%
Zamierzam sobie zrobić
3%
Nigdy sobie nie zrobię
25%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Zbyt inteligentni, by być szczęśliwi
 
Rozmowy Jelonki
14 lat do mistrzyni
 
112
Akcja "Gruchot"
 
Turystyka
Dramat w górach
 
112
Seniorzy z policją
 
Polityka
O herbie powiatu
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group