• Wtorek, 15 października 2019
  • Godz. 8:19
  • Imieniny: Jadwigi, Teresy, Florentyny
  • Czytających: 3537
  • Zalogowanych: 4
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

KPSW wyróżniona finansowo

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 13 marca 2019, 9:08
Aktualizacja: Czwartek, 14 marca 2019, 6:30
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. KPSW
Karkonoska Państwowa Szkoła Wyższa w Jeleniej Górze ponownie została wyróżniona na szczeblu ogólnopolskim przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. W ramach przedsięwzięcia Dydaktyczne Inicjatywy Doskonałości 2019, otrzymaliśmy dodatkowe środki w wysokości 1 miliona złotych – informuje uczelnia.
Znaleźliśmy się po raz drugi w 15. Państwowych Wyższych Szkół Zawodowych, które otrzymały dotację na rozwój uczelni. Karkonoska Państwowa Szkoła Wyższa w Jeleniej Górze została nagrodzona za jakość kształcenia, innowacyjne rozwiązania dydaktyczne, ale przede wszystkim za dbałość o zawodowe losy absolwentów. Jesteśmy dumni, że naszych absolwentów widać w najbardziej prestiżowych miejscach pracy, a ukończenie naszej uczelni gwarantuje dobrą pozycję i start w karierę zawodową - powiedziała Natalia Niemotko z Biura Karier KPSW.
To ogromne wyróżnienie i wsparcie w procesie szkolenia praktycznego oraz fundusze na zakupy inwestycyjne. Jednakże największą radością każdego dnia jest nobilitacja absolwentów Karkonoskiej Państwowej Szkoły Wyższej w Jeleniej Górze. Ich sukces na rynku pracy to dla uczelni największa satysfakcja i duma - dodała N. Niemotko.

Jak się dowiedzieliśmy, uczelnie mogą wydać środki na cele, które podniosą jakość kształcenia. Na przykład na zakup pomocy dydaktycznych, zatrudnienie praktyków w uczelniach, stypendia dla studentów, kursy i szkolenia podnoszące kompetencje kadry dydaktycznej, modernizację laboratoriów i pracowni.

Twoja reakcja na artykuł?

6
75%
Cieszy
2
25%
Dziwi
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz

rymcycymcy 13-03-2019 10:34
Dbałość uczelni o "zawodowe losy absolwentów" jest realizowana poprzez ...ulokowanie w pobliżu urzędu pracy ! :) ...dzięki temu absolwenci szybciej rejestrują się po zasiłek :)
~Gość 13-03-2019 20:42
Jakież to ministerstwa okupują absolwenci szaniwnej uczelni?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group