Piątek, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 6553
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: KPSW otwiera żłobek

Poniedziałek, 2 sierpnia 2021, 11:16
Aktualizacja: 11:16
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: KPSW otwiera żłobek
Fot. Przemek Kaczałko
Karkonoska Państwowa Szkoła Wyższa w Jeleniej Górze od października uruchamia żłobek "Żaczek", który będzie jednocześnie świetnym miejscem do odbywania praktyk dla studentów pedagogiki, dietetyki czy filologii angielskiej. Aktualnie budynek przy ul. Zamoyskiego 7 w Cieplicach jest remontowany.
Po przedszkolu, to kolejna nasza inwestycja, która ma kosztować 3 mln zł, jest dofinansowana z programu Maluch Plus. Od wielu lat ludzie mówili nam, że chętnie by podjęli studia, ale nie mają co zrobić ze swoimi dziećmi, więc odpowiadamy na zapotrzebowanie - powiedziała Beata Telążka, prorektor KPSW.

Dyrektorką "Żaczka" została absolwentka KPSW, która studiowała pedagogikę wczesnoszkolną i przedszkolną, a następnie kontynuowała studia na Uniwersytecie Opolskim (edukacje elementarną z terapią pedagogiczną) oraz zrobiła zarządzanie placówkami oświatowymi na studiach podyplomowych.

W naszym żłobku miejsce znajdzie 92 dzieci, ale w cenie jest tez wyżywienie oraz zajęcia dodatkowe (język angielski, dogoterapia, spotkania z logopeda oraz psychologiem, a także nauka czytania) - powiedziała Katarzyna Cich, dyrektorka żłobka.

Żłobek uczelniany ma kosztować 1450 zł miesięcznie, ale możliwe, że cena będzie niższa jeśli placówka otrzyma dofinansowanie.

Twoja reakcja na artykuł?

30
33%
Cieszy
25
27%
Hahaha
6
7%
Nudzi
0
0%
Smuci
3
3%
Złości
27
30%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (62)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
649
Tak
27%
Nie
65%
Nie wiem
8%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group