Sobota, 28 maja
Imieniny: Jaromira, Justyny
Czytających: 4507
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: KPSW dla Ukraińców

Wtorek, 5 kwietnia 2022, 7:47
Aktualizacja: 7:48
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: KPSW dla Ukraińców
Fot. KPSW
W uczelnianymi akademiku przebywają obecnie 64 osoby z Ukrainy, które przybyły do Jeleniej Góry po 24.02.2022. Wczoraj (4.04) władze uczelni spotkały się z pełnomocniczką prezydenta miasta ds. Ukraińców.
Oprócz tego prowadzimy szereg zajęć dla uchodźców - dzieci mają zajęcia ze studentami - powiedziała Wioletta Palczewska, która podczas konferencji mówiła też o współpracy z pełnomocniczką prezydenta Jeleniej Góry ds. Ukraińców. - Pani jest często w akademiku, zbiera wszelkie informacje dotyczące potrzeb, problemów, które rozwiązujemy na bieżąco - dodała W. Palczewska, rektor KPSW.

Uchodźcy z Ukrainy mają zapewnione m.in. zajęcia na basenie czy warsztaty wielkanocne w Muzeum Karkonoskim, a mamy korzystają z profesjonalnej psychoterapii.

Moją córkę przyjęto do żłobka "Żaczek" - ma pełną opiekę, dobre wyżywienie. To bardzo duże wsparcie, jakie otrzymałam od KPSW - wyznała Tetiana Kartseva, pełnomocniczka prezydenta ds. Ukraińców, która w trakcie spotkania z władzami uczelni omówiła kwestię współpracy z uchodźcami.
Wspieramy z całą społecznością akademicką naszych gości z Ukrainy - podkreśliła Beata Telążka, prorektor KPSW.

Twoja reakcja na artykuł?

25
61%
Cieszy
3
7%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
2%
Smuci
5
12%
Złości
7
17%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (89) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group