KPR wygrywa na wyjeździe z Ruchem, zagramy w play–offach!

Wiadomości: Superliga
Niedziela, 19 lutego 2012, 1:20
Aktualizacja: 1:22
Szczypiornistki KPR–u Jelenia Góra pokonały w Chorzowie miejscowy Ruch 28:26. Dzięki tej wygranej podopieczne Małgorzaty Jędrzejczak zapewniły sobie na kolejkę przed zakończeniem rundy zasadniczej rozgrywek PGNiG Superligi miejsce w czołowej ósemce.

Spotkanie rozpoczęło się bardzo nerwowo, obie ekipy popełniały wiele start, najlepiej świadczy o tym wynik – w 7. minucie na tablicy wyników było 1:1. Przez kolejne kilkanaście minut na parkiecie trwała zacięta walka, a rezultat oscylował w granicy remisu. W końcówce pierwszej odsłony KPR odskoczył na dwie bramki, głównie dzięki najskuteczniejszej tego dnia Dąbrowskiej (10 bramek w całym spotkaniu). Na przerwę nasze szczypiornistki schodziły zatem przy prowadzenie 15:13. Od początku drugiej odsłony jeleniogórzanki narzuciły mocne tempo odskakując na cztery bramki. Dzięki bardzo dobrej dyspozycji Polenz gospodynie zdołały wrócić do gry, a nawet wyjść na jednobramkowe prowadzenie na 10 minut przed końcową syreną. Ostatnie minuty należały jednak do zawodniczek KPR-u, które wygrały ostatecznie 28:26.

Dzięki wygranej w Chorzowie i przegranym Startu Elbląg z Zagłębiem Lubin 26:29 oraz Piotrcovii z Pogonią Szczecin 26:28, nasza drużyna na pewno zagra o medale Mistrzostw Polski!

Ruch Chorzów - KPR Jelenia Góra 26:28 (13:15)

Ruch: Wąż, Karwat – Polenz (9), Rodak (4), Pieniowska (3), Jasinowska (3), Lanuszny (2), Jasińska (2), Lesik (2), Rzeszutek (1), Salomon

KPR: Kozłowska, Szeluk - Dąbrowska (10), Buklarewicz (4), Odrowska (3), Stochaj (3), Fursewicz (3), Galińska (3), Załoga (2), Marceluk, Kubicka, Popielarz