Poniedziałek, 11 grudnia
Imieniny: Damazego, Waldemara
Czytających: 11355
Zalogowanych: 18
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: KPR uratowany – jest wstępne porozumienie

Środa, 7 marca 2018, 10:42
Aktualizacja: 10:44
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: KPR uratowany – jest wstępne porozumienie
Fot. archiwum
Po wczorajszej decyzji władz spółki Termy Cieplickie o wyłączeniu z użytkowania hali przy ul. Złotniczej jedyny klub reprezentujący Jelenią Górę w najwyższej klasie rozgrywkowej został postawiony pod ścianą, bowiem w najważniejszym momencie sezonu stanął w perspektywie braku warunków do trenowania i rozgrywania meczów Superligi.

Pilne działania zainteresowanych stron doprowadziły do wstępnego porozumienia z władzami Karkonoskiej Państwowej Szkoły Wyższej w Jeleniej Górze. Jak udało nam się ustalić, hala im. Jerzego Szmajdzińskiego przy ul. Lwóweckiej będzie mogła być baza treningową na czas remontu obiektu przy ul. Złotniczej oraz miejscem rozgrywania meczów w roli gospodarza w ramach PGNiG Superligi.

Aby tak się stało, zainteresowani muszą uzgodnić szczegóły wynajmu uczelnianej hali, ale najważniejsze, że klej, który stosuje się do gry w piłkę ręczną nie jest już przeszkodą nie do przeskoczenia. - Idea jest załatwiona, a teraz trzeba dopiąć szczegóły – powiedział Michał Kasztelan. Prawdopodobnie pierwszy mecz KPR-u w rundzie play-out Superligi zostanie przełożony, aby zdążyć z weryfikacją hali przez Związek Piłki Ręcznej w Polsce.

Wynajęcie hali to dodatkowe koszty – władze klubu po uzgodnieniu szczegółów z przedstawicielami uczelni, będą rozmawiać o sprawach finansowych z Termami Cieplickimi i władzami miasta, licząc na wsparcie. Pozostałe kluby korzystające z hali przy ul. Złotniczej oraz MOS, podobnie jak KPR - również na własną rękę szukają zastępczych lokalizacji.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Donald Tusk będzie dobrym premierem?

Oddanych
głosów
15
Tak
53%
Nie
33%
Ciężko powiedzieć
13%
Nie interesuję się polityką
0%
 
Głos ulicy
Na co wydałbym 1 mln zł, jeśli wygrałbym w Lotto
 
Miej świadomość
Luka VAT
 
Rozmowy Jelonki
Przepiękne freski w Małej Kamienicy
 
Wiadomości z miasta
spotkanie online 11 grudnia 2023
 
Aktualności
Zrobili animowane pociągi
 
Aktualności
Na Śnieżce już ponad metr śniegu
 
Aktualności
Frajda dla narciarzy
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group