Zalogowanych: 13

Karpacz: KPR SMS rozbił Jedynkę

Czwartek, 27 października 2016, 18:52
Aktualizacja: Piątek, 28 października 2016, 14:20
W 5. kolejce ligi wojewódzkiej juniorki KPR Jelenia Góra/ SMS Karpacz zdeklasowały Jedynkę Dzierżoniów. Do stanu 7:8 w pierwszej połowie, widzowie zgromadzeni w hali przy ul. Gimnazjalnej w Karpaczu oglądali wyrównane widowisko. Później dominował już tylko zespół Dili Samadovej.

Początek meczu należał do miejscowych, które po akcjach Skowrońskiej i Drozdowskiej prowadziły 4:1. Chwilę później mecz się wyrównał, a w 10. minucie po trafieniu Bejdy to przyjezdne objęły prowadzenie (7:8). Trenerka Samadova dokonała wtedy kilku roszad w składzie i gra KPR-u wyglądała znacznie lepiej. Najpierw ekipa złożona z zawodniczek z Jeleniej Góry i uczennic z Karpacza, zdobyła 7 bramek z rzędu, a w sumie w ciągu 13 minut zanotowały po swojej stronie 12 goli, podczas gdy Jedynka zaledwie jednego (19:9). Przed przerwą oglądaliśmy jeszcze pojedynek strzelecki liderki klasyfikacji strzelczyń Natalii Kołodziej (UKS) i Urszuli Zielińskiej (KPR). Do szatni obie ekipy schodziły przy stanie 22:13.

Po zmianie stron KPR nadal wykorzystywał błędy rywalek, które głównie starały się rzucać z drugiej linii, bowiem nie mogły przebrnąć przez doskonałą obronę gospodyń – z dobrej strony pokazała się też bramkarka Grabarczyk. W ciągu 18 minut drugiej połowy podopieczne Dili Samadovej zdobyły 15 bramek, a rywalki w tym czasie tylko 3. W zespole z Karpacza każda zawodniczka dostała szansę gry, a liderki mogły odpocząć. Szczególnie dotyczy to Agaty Skowrońskiej, która tego dnia rano wróciła z Gdyni, gdzie w środowym spotkaniu Superligi zdobyła dwie bramki dla ekipy seniorek. Ostatecznie KPR pokonał Jedynkę 45:19.

Jak przeskok z piłki seniorskiej do juniorskiej w ciągu kilkunastu godzin odczuwa wychowanka KPR-u Jelenia Góra? - Jest różnica, odczuwam to, ale staram się dostosować, bo to jest tylko z korzyścią dla mnie - powiedziała po meczu Agata Skowrońska, która nie kryła zmęczenia po podróży, ale gdy wchodziła na boisko wzmacniała zespół i zdobyła nawet 4 bramki. Jak przyznaje, wraz z koleżankami nie lekceważyła rywalek. - Do każdego meczu podchodzimy tak samo, starałyśmy się i wyszło na naszą korzyść - dodała nadzieja jeleniogórskiego szczypiorniaka.

W następnej kolejce KPR SMS będzie miał szansę na rewanż w spotkaniu przeciwko Zagłębiu Lubin (3.11, godz. 16:00). W stolicy polskiej miedzi nasz zespół przegrał 22:23.

KPR Jelenia Góra/ SMS Karpacz – Jedynka Dzierżoniów 45:19 (22:13)