Środa, 15 lipca
Imieniny: Henryka, Włodzimierza
Czytających: 2892
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

KPN zamyka kasy

Wiadomości: Karkonosze
Wtorek, 24 marca 2020, 6:50
Aktualizacja: Czwartek, 26 marca 2020, 6:38
Autor: KED
Fot. KPN
W Karkonoskim Parku Narodowym zamknięte zostały punkty kasowe. Zostaną otwarte, kiedy minie zagrożenie epidemiczne.

Obecnie ruch turystyczny na terenie KPN jest niewielki. Zamknięty pozostaje szlak grzbietowy. Zamknięty jest także wstęp na wodospady Szklarki i Kamieńczyka, gdzie zwykle gromadziły się większe grupy turystów.

Twoja reakcja na artykuł?

9
60%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
3
20%
Smuci
1
7%
Złości
2
13%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz

Holender40 24-03-2020 8:01
Dopiero teraz?
~Ku Słońcu 24-03-2020 10:11
A mnie zastanawia jedno. Wirus krąży po Polsce, wszystkim każą siedzieć w domach i to jest słusznie, tylko że..... Mieszkam wysoko w Przesiece pod lasem i widzę, jak Lasy Państwowe wykorzystując sytuację że nikt nie widzi, z potrojoną siłą wycinają zasoby leśne w lasach. Mało tego zatrudniają takie firmy które to nie mają żadnego pojęcia o cięciu, więc tym sposobem po drodze gdzie wywożone jest drzewo na drogi niszczone jest runo leśne. Single traki, kolejne metry, kilometry znikają w zastraszającym tempie, tam gdzie odbyła się wycinka po prostu tych dróg nie ma, zastanawiam się po co to było za miliony budować i czy ktoś to odbuduje. Tymczasem od drogi Sudeckiej wzdłuż niebieskiego szlaku do Przesieki mamy smutny widok wyciętych drzew czekających na wywózkę. Dziwi mnie tylko jedno, dlaczego wycina się drzewa tylko zdrowe? Żyjemy w chorym kraju, z egoistami na czele. Jestem za wycinką, bo to naturalna kolej rzeczy ale jak już się coś wycina jakiś kwadratowy hektar, to do zera a nie że pozostawiają pojedyncze kikuty które to i tak pod wpływem silniejszego wiatru są łamane, czyżby leśnik zapomniał jak powinna wyglądać wycinka drzew w lesie? Jak zakończy się ten cyrk z tym wirusem to pójdziecie do lasu i zobaczycie na własne oczy co z niego pozostało, jak nas okradają urzędnicy z drzew i to nie ma nic wspólnego z ekologiczną dla po zysku wycinką drzew a jedynie z dewastacją środowiska naturalnego.
~ 24-03-2020 10:17
do: ~Ku Słońcu (10:11)
Rób zdjęcia. Później z całą dokumentacją do prokuratury. Możesz też zwrócić się do Jelonki. Wyślij do redakcji zdjęcia.
~och Karol 24-03-2020 12:52
do: ~Ku Słońcu (10:11)
Jako klient LP powiem ci że obecnie sprzedaż drewna mocno przyhamowała, z wiadomych względów. Druga sprawa, "ekologu" gdybyś miał jakiekolwiek pojęcie, takie choćby tyci,tyci, wiedziałbyś że priorytetem jest zawsze wycięcie i wywiezienie z lasu drzew chorych. Więc to co piszesz że "z potrojoną siłą wycinają zasoby leśne w lasach"(i co z tym drewnem robią??) i o wycinaniu wyłącznie drzew zdrowych świadczą o twoim dobrym sercu i głębokim otępieniu umysłowym które nie pozwala ci obiektywnie patrzeć na sprawy o których piszesz...
~tuś, tuś. 24-03-2020 20:34
do: ~och Karol (12:52)
och Karol, jaj z ludzi nie rób. Jak nie wiesz co się dzieje z Polskim drewnem to tobie podpowiem, 80% drzew jest sprzedawana za psie grosze za granicę. Owszem sa z lasu wyworzone drzewa chore ale większość wyworzonych drzew to drzewa zdrowe, ba nawet ja sam widziałem jak się wycina drzewa zabytkowe. Raz widziałem jak na wiosce zrobiono tak, zdjęto tabliczkę z napisem drzewo zabytkowe a po kilkunastu dniach je ot tak wycięto, podobna sytuacja była z bardzo grubymi drzewami przy kaplicy świętej Anny w Sosnówce, drzewa które kwalifikowały się jako zabytek wycięto w pień. Podobna sytuacja to góra nad Chojnikiem gdzie przyłączono do Karkonoskiego Parku Narodowego a już wiem to góra Żar, drzewa zabytkowe nad którymi zależało KPN-owi by do siebie pod park zabrać. Wiesz co zrobiło nasze kochane nadleśnictwo Śnieżka przed podarowaniem lasu do parku Narodowego? Wygolono całą górę w pień z zabytkowych grubych drzew. Taka jest prawda o Lasach Państwowych więc nikomu bzdur ludziom nie wmówisz.
~Zwykłe babsko :) 24-03-2020 12:12
My mieszkańcy mamy wstęp za darmo . Turystów nie ma to po co siedzieli do tej pory w tych budach ! Teraz można sobie spokojnie biegać po lesie krzyczeć . Jak się zachce s..ć czy lać to można w krzaczkach przycupnąć bo nikt nie zobaczy bo nikt nie chodzi . Pełen luzik ! Polecam . Ostatnio musiałam postawić kloca idąc na Szrenicę bo tak mnie w d..ce zakręciło po oscypku że nie wytrzymałam . Kupki nie było widać bo była tak wodnista że zaraz wsiąkła :)
~Fandzia 24-03-2020 12:28
do: ~Zwykłe babsko :) (12:12)
Zobaczcie ludzie co robi z człowieka kwarantanna, siedzenie w domu. Tej na tyle odbiło że pisze same farmazony. Strach pomyśleć co będzie za kolejne dwa tygodnie.
~Zwykłe babsko :) 24-03-2020 13:06
do: ~Fandzia (12:28)
Piszę prawdę . Papieru mi jeszcze długo nie zabraknie . Mogę stawiać klocka nawet co chwilę ! Ryż i kaszę i inne dobrodziejstwa natury też mam . Przecież jestem normalna ! Co ty chcesz odemnie ? Wez sobie policz ilość ziarenek ryżu w jednym opakowaniu np. Ja już tak robiłam .Super zabawa ! Polecam kochani !

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group