Piątek, 3 lutego
Imieniny: Błażeja, Oskara
Czytających: 8025
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: KPN otwiera szlak graniczny

Piątek, 12 czerwca 2020, 10:40
Aktualizacja: Sobota, 13 czerwca 2020, 10:49
Autor: Przemek Kaczałko
Region: KPN otwiera szlak graniczny
Fot. Przemek Kaczałko
Od soboty (13 czerwca) otwieramy graniczny szlak czerwony na całej długości, wraz z Drogą Jubileuszową na Śnieżkę i szlak niebieski przez Czoło do Okraju – poinformował Karkonoski Park Narodowy.

Informacja ucieszy zapewne wielbicieli pieszych wędrówek, którzy z uwagi na przebieg polsko-czeskiej granicy mieli ograniczone możliwości w poruszaniu się grzbietem Karkonoszy. Warto jednak zaznaczyć, że obostrzenia po stronie czeskiej nie znikają tego samego dnia.

Polska znalazła się w grupie państw "niskiego ryzyka", dla których z dniem 15 czerwca zostanie zniesiony przy wjeździe na terytorium Czech obowiązek przedłożenia negatywnego testu na obecność wirusa SARS-CoV-2, bądź poddania się kwarantannie.

Przypomnijmy, od 13 czerwca Polska otwiera granice dla obywateli Unii Europejskiej.

Polska w pełni otworzy swoje granice z Czechami jutro, tj. od pierwszej sekundy soboty, 13 czerwca. Czeskie Ministerstwo Zdrowia przestrzega pierwotnej daty otwarcia polskiej granicy - 15 czerwca. Będzie można zatem podróżować do naszych polskich sąsiadów od poniedziałku. Polscy pracownicy czeskich firm będą również musieli wykazać się negatywnym testem na COVID19 do północy w niedzielę - poinformował Martin Půta, hetman Kraju Libereckiego.
Przykro mi, że władze czeskie i polskie nie działały tak skutecznie, jak w podobnych przypadkach ze Słowacją lub Austrią, a zatem niepotrzebnie komplikowały życie tysiącom osób po obu stronach granicy czesko-polskiej. Kolejny przykład tego, jak bardzo urzędnicy w Pradze i Warszawie są zainteresowani życiem ludzi na granicy. Przykro mi z tego powodu - wyznał na oficjalnym profilu facebookowym Martin Půta.

Twoja reakcja na artykuł?

21
81%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
2
8%
Smuci
0
0%
Złości
3
12%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6)

Dodaj komentarz
komentarz usunięty

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group