Piątek, 20 maja
Imieniny: Aleksandra, Bazylego
Czytających: 5003
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: KPN bez tajemnic dla młodych Czechów i Polaków

Czwartek, 26 lutego 2009, 8:18
Aktualizacja: 15:24
Autor: Ania
REGION: KPN bez tajemnic dla młodych Czechów i Polaków
Fot. Ania
Krkonošsky Narodni Park i Karkonoski Park Narodowy nawiązały współpracę, dzięki której uczniowie z Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Sztaudyngera w Szklarskiej Porębie i Gimnazjum z Vrchlabi poznają bliżej otaczającą ich przyrodę oraz siebie nawzajem.

Projekt pod nazwą „Wzmocnienie współpracy transgranicznej” realizowany jest w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Republika Czeska – Rzeczpospolita Polska 2007-2013. Uroczyste rozpoczęcie odbyło się w miniony wtorek w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Szklarskiej Porębie. Licealiści z Polski i Czech zaprezentowali na nim przygotowane wcześniej przedstawienia artystyczne. Podziwiano więc ich umiejętności aktorskie, muzyczne i taneczne.

30 uczniów z każdej szkoły od czerwca 2009 roku do grudnia 2010 roku będzie uczestniczyć w warsztatach, wycieczkach tematycznych i rajdach naukowo – edukacyjnych. Wczoraj w Centrum Edukacji Ekologicznej Karkonoskiego Parku Narodowego w Szklarskiej Porębie odbyły się już pierwsze zajęcia, w ramach których zebrane osoby zapoznały się z ekspozycją „Wirtualne Karkonosze” i prezentacją przygotowaną przez Polaków i Czechów.

– Przyroda w tym przypadku to tylko pretekst, najważniejsza jest integracja polskiej i czeskiej młodzieży, która właściwie w ogóle się nie zna. Dlatego też podczas warsztatów uczniowie będą pracowali w mieszanych grupach. Efektem projektu będą także ciekawe wydawnictwa na przykład polsko-czeski słowniczek ekologiczny – mówi Leszek Skrętkowicz, starszy specjalista ds. edukacji ekologicznej w Centrum Edukacji Ekologicznej KPN.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group