Piątek, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 6085
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Koziołek Matołek podbił serca publiczności

Sobota, 31 lipca 2010, 17:27
Aktualizacja: Niedziela, 1 sierpnia 2010, 8:04
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Koziołek Matołek podbił serca publiczności
Fot. TEJO
Gorącą owacją zakończył się pierwszy, przedpremierowy pokaz widowiska zrealizowanego przez 11 dni warsztatów „Lato w Teatrze”. Teatrzyk Jelonka Górskiego wniósł wiele radości i pozwolił zapomnieć o niedogodnościach związanych z rewitalizacją rozoranego Parku Zdrojowego.

Trudno było dziś o miejsce siedzące przy muszli koncertowej. Co bardziej zapobiegliwi zajmowali ławki grubo przed spektaklem. Ale nawet ten, kto zobaczył widowisko „W 45 minut dookoła parku z Koziołkiem Matołkiem” nie żałował. Dzieci pokazały, że stać je na bardzo wiele, a minione 11 dni na pewno nie zostały zmarnowane.

Spektakl oparty na luźnej interpretacji bajek Kornela Makuszyńskiego o Koziołku Matołku, co błąka się po całym świecie, aby dojść do Pacanowa, to barwny i spontaniczny teatr dziecięcy. Ale nie w znaczeniu wyklepanego teatrzyku z przedszkola. To spontaniczność zabawy scenicznej, gdzie – dzięki pracy instruktorów – udało się młodym adeptom sceny osiągnąć jakość godną podziwu.

Dla tych, którzy obserwowali warsztaty codziennie, oczywisty jest ogrom pracy dzieci i aktorów Zdrojowego Teatru Animacji oraz ludzi zaangażowanych w projekt. Tych zakulisowych elementów widz nie zauważy. Efekt zrekompensował jednak wszystkie trudy. I choć są jeszcze momenty, kiedy dzieci nie czują się na scenie zbyt pewnie, nikną one w cieniu całości: udanego widowiska, które z pewnością zabawi najmłodszych, a i starsi nie pozostaną obojętni. Już dziś Koziołek Matołek stał się bohaterem Cieplic. Wielu widzów – wychodząc z Parku Zdrojowego – nuciło przewodnią piosenkę sztuki „Idzie, idzie nasz koziołek”.

Oczywiście: to jeszcze nie koniec warsztatów. Młodzi aktorzy Teatrzyku Jelonka Górskiego wystąpią jutro w spektaklu finałowym, po którym nastąpi uroczyste zakończenie warsztatów „Lato w Teatrze” i wręczenie certyfikatów aktorskich adeptom sceny, którzy mają od 6 do 12 lat.

Miłym akcentem dzisiejszego wydarzenia było chóralne „Sto lat!” wyśpiewane Zuzi Marmon-Leśniak, która dziś właśnie obchodzi szóste urodziny. Zadowolona Zuzia zdmuchnęła sześć świeczek na symbolicznym torcie. Tej chwili długo nie zapomni: nie zdarza się bowiem często świętowanie urodzin na scenie.

Po sztuce i pierwszych gratulacjach – jak w profesjonalnym teatrze – instruktorki Lidia Lisowicz, Dorota Fluder i Daria Jonkisz oraz Anna Skóra – omówią z dziećmi przedstawienie, aby jutro poszło jak najlepiej. – Zapraszamy wszystkich do Parku Zdrojowego – mówi Bogdan Nauka, dyrektor ZTA i koordynator artystyczny warsztatów „Lato w Teatrze”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
646
Tak
28%
Nie
65%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group