Wtorek, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 4476
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Karpacz: Kowboje na stoku

Czwartek, 28 stycznia 2010, 9:49
Aktualizacja: 9:50
Autor: ahawer
Karpacz: Kowboje na stoku
W najbliższą sobotę, 30.01 na stoku Karpatka w Karpaczu (ul.Myśliwska) odbędą się narciarskie zawody Polish Ski Cowboys Cup.

Warunkiem uczestnictwa w zawodach jest ukończone 18 lat, umiejętność jazdy na nartach w stopniu podstawowym, własny sprzęt narciarski, pieniądze na wyciąg oraz wpisowe za 1 przejazd wynosi 20 zł (minimum 2 przejazdy). Każdy uczestnik powinien posiadać poza sprzętem narciarskim: czapsy, kapelusz kowbojski, lasso oraz siodło westernowe (siodło i lasso będzie można wypożyczyć w Western City).

Zawody składają się z dwóch części: slalom między tyczkami (do pokonania min. 7 bramek). Slalom pokonujemy z siodłem (mocowanie siodła dowolne – trzymanie, przymocowanie itp.). Po przekroczeniu linii mety zatrzymujemy czas. Zawodnik musi przekroczyć światło wszystkich ustawionych na stoku bramek (jak w slalomie gigancie). Przejazd należy ukończyć z siodłem. Po odpięciu nart i odłożeniu siodła zawodnik daje sygnał przez podniesienie ręki do rozpoczęcia drugiej części.

Druga część to łapanie na lasso do skutku statycznego celu. Po złapaniu celu zawodnik musi osiodłać konia. Po zapięciu popręgu zawodnik sygnalizuje zakończenie tej części konkurencji poprzez podniesienie rąk do góry, co jest znakiem zatrzymania czasu.
Czas obu części jest sumowany, podawany łącznie. Zawodnik będzie mógł wykonać maksymalnie 3 przejazdy. Suma dwóch najlepszych przejazdów stanowi wynik końcowy.
Nagrodami w zawodach są puchary za zajęcie I, II oraz III miejsca.

Zabawę zakończy bal country w Saloonie Western City, na który gratis zaproszeni są wszyscy zawodnicy i osoby im towarzyszące.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
205
Tak
32%
Nie
62%
Nie wiem
6%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group