Piątek, 12 sierpnia
Imieniny: Klary, Juliana
Czytających: 7074
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kowary: Kowary: Zielone światło dla stacji sportów zimowych

Niedziela, 2 sierpnia 2015, 11:42
Aktualizacja: Poniedziałek, 3 sierpnia 2015, 7:49
Autor: Przemek Kaczałko
Kowary: Kowary: Zielone światło dla stacji sportów zimowych
Fot. Przemek Kaczałko
Po dziesięciu latach starań, inwestor wreszcie dostał pozwolenie na budowę stacji sportów zimowych w Kowarach. W pierwszym etapie będą przygotowywane tereny pod inwestycję obejmujące m.in. wyrąb lasów.

Prace rozpoczną się po 15 sierpnia br., najprawdopodobniej od września budowa ruszy pełną parą. Gmina Kowary jest udziałowcem w spółce.

– Jest to bardzo duży projekt o wartości ok. 100 milionów złotych – mówi burmistrz Kowar Bożena Wiśniewska. Kiedy pierwsi narciarze wyjadą na kowarskie stoki? - Nie chciałabym się zobowiązywać, bo wiele terminów już padało. Będziemy się starali zrobić to jak najszybciej. Jest to też w interesie inwestora. Mam nadzieję, że jeszcze za mojej kadencji będę przecinała wstęgę otwierającą tą naszą stację – dodała szefowa miasta.

Stacja narciarska powstanie na górze Sulica (942 m.n.p.m.) oraz u podnóża Czoła (1268 m.n.p.m.). Głównym udziałowcem spółki Stacja Sportów Zimowych i Paralotniarstwa jest biznesmen Józef Pilch, miasto Kowary wniosło jako swój udział grunty o wartości 2,8 mln zł.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (21) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group