Czwartek, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 13861
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kowary: Kowary walczą z kradzieżą wody

Sobota, 30 marca 2019, 9:20
Aktualizacja: Niedziela, 31 marca 2019, 6:28
Autor: WAC
Kowary: Kowary walczą z kradzieżą wody
Fot. WAC
W około połowie gospodarstw domowych w Kowarach mogło dochodzić do nielegalnego poboru wody – tak wynika z kontroli zleconej przez Urząd Miasta.

Kontrolerzy sprawdzili około 1100 liczników wody. W połowie przypadków stwierdzili nieprawidłowości. W wielu z kontrolowanych lokali zostały zamontowane trójniki, pozwalające na pobór wody nie wykazywany przez wodomierze. W innych liczników poboru wody nie było lub były niesprawne. Do jednej piątej mieszkań kontrolerzy nie zostali wpuszczeni.

Jak mówi burmistrz Kowar Elżbieta Zakrzewska, wyniki kontroli - z pozoru szokujące - jej nie zaskakują. Twierdzi wręcz, że spodziewała się jeszcze większe skali problemu.

Przyczynkiem do przeprowadzenia kontroli była sytuacja z ubiegłego roku, kiedy to na ulicy Lipowej zaczęło brakować wody, mimo że z ujęć w Kowarach Górnych czerpano jej tyle, że teoretycznie powinno wystarczyć dla wszystkich odbiorców – mówi E. Zakrzewska. - Obserwuje też, jak niektórzy z naszych mieszkańców zużywają wodę bez opamiętania podlewając ogródki czy też myjąc samochody. Co gorsze robią to z miejską dopłatą, gdyż w Kowarach w przeciwieństwie do innych gmin nie ma limitu metrów sześciennych wody na który przysługuje dofinansowanie miasta.

Jak zapowiada E. Zakrzewska - Miasto do końca roku ma zamiar uporać się z wodociągowym problemem. Tam, gdzie nie było wodomierzy zostaną one zamontowane. Osoby, którym zostanie udowodnione nielegalne pobieranie wody otrzymają rachunki karne. W kolejnych miesiącach w mieście nad Jedlicą należy się spodziewać kolejnych kontroli. Bedą one dotyczyć między innymi odprowadzania ścieków oraz wywozu śmieci.

Twoja reakcja na artykuł?

32
76%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
2%
Nudzi
1
2%
Smuci
3
7%
Złości
5
12%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (19)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy masz "na sobie" jakikolwiek tatuaż?

Oddanych
głosów
1141
Tak
11%
Nie
61%
Zamierzam sobie zrobić
3%
Nigdy sobie nie zrobię
25%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Zbyt inteligentni, by być szczęśliwi
 
Rozmowy Jelonki
Z Niemiec przez Jelenią Górę do IPN
 
Aktualności
Mieszkańcy z prezydentem
 
112
Zderzenie na Mickiewicza
 
112
Dym z komina
 
112
Akcja "Gruchot"
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group