Sobota, 2 lipca
Imieniny: Marii, Urbana
Czytających: 5595
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: „Kosmiczny Blues” w Przystani Twórczej

Czwartek, 26 lutego 2015, 8:14
Aktualizacja: 8:17
Autor: Angela
Jelenia Góra: „Kosmiczny Blues” w Przystani Twórczej
Fot. Organizator
W najbliższą sobotę (28.02) Przystań Twórcza – Cieplickie Centrum Kultury w Jeleniej Górze zaprasza na otwarcie wystawy Kseni Kuligowskiej pt. „Kosmiczny Blues”. Wernisaż odbędzie się w Domu Kultury przy ul. Cieplickiej 74 o godzinie 15.00. Wstęp jest wolny.

Autorka wystawy – Ksenia Kuligowska, już jako kilkuletnie dziecko przejawiała zamiłowanie do wyrażania swojego świata w obrazach. Przez swoje prace chce pokazać siebie, swoje odczucia towarzyszące jej w danej chwili. Tematyka jej prac jest rozmaita – od pejzaży, po martwą naturę a także postaci czy zwierzęta.

Podziwiając jej obrazy, trudno uwierzyć, że nigdy nie uczyła się malarstwa czy rysunku. Stosuje wiele technik, m.in. akryl na płótnie, pastele olejowe, gwasz czy temperę oraz ołówek. Jest niezwykle utalentowaną artystką, która swoimi pracami zainspirowała swoją mamę Mieczysławę Kłos – Kuligowską do pisania wierszy. Razem tworzą uzupełniający się duet.

Prace Kseni Kuligowskiej prezentowane były na wielu wystawach. Pierwsza z nich zorganizowana została w 2008 roku w MDK Muflon w Sobieszowie. Kolejne: w 2010 r. (pt. „Pędzlem i Słowem” – MDK Muflon), w 2011 r. (Piechowicki Dom Kultury oraz Książnica Karkonoska), w 2011 r. - Dom Gerharta Hauptmanna, w 2012 r. (ODK).

Wernisaż wystawy uświetni koncert pt. „Byle do wiosny” w wykonaniu młodych, zdolnych artystów. Wystawa potrwa do 27 marca. Zapraszamy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group