Środa, 17 sierpnia
Imieniny: Julianny, Jacka
Czytających: 7805
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Kosmetyczna zmiana w „małej KAWCE”

Środa, 20 maja 2015, 10:06
Aktualizacja: Czwartek, 21 maja 2015, 8:48
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Kosmetyczna zmiana w „małej KAWCE”
Fot. Przemek Kaczałko
Na wczorajszej (19.05) sesji Rady Miejskiej Jeleniej Góry, na wniosek prezydenta, włączono w porządek obrad tzw. „małą KAWKĘ”, czyli małą zmianę w programie dofinansowania wymiany ogrzewania z węglowego na ekologiczne. – Zmiana idzie w takim kierunku, żeby można było ludzi oczekujących, a już wcześniej zgłoszonych, przesunąć w miejsce tych, którzy nie podjęli próby inwestycyjnej, a zgłosili się wcześniej – mówił prezydent Marcin Zawiła.

Zanim doszło do obrad, nad poszczególnymi punktami sesji zwołanej na wniosek grupy radnych, nie obyło się bez zgrzytu. - Źle się dzieje, jeśli partykularne interesy biorą górę nad dobrem ogółu naszej społeczności i paraliżują normalną pracę rady zgodną z dobrymi praktykami, które do tej pory były w tym gremium stosowane. Zdumiewa mnie tryb zwołania dzisiejszej sesji, zwłaszcza, że nic tego nie uzasadnienia – mówiła na wstępie Bożena Wachowicz-Makieła, która następnie poparła wniosek prezydenta o włączenie „małej KAWKI” do porządku obrad „by dzień dzisiejszy nie był do końca stracony”.

Zmiana w regulaminie programu „mała KAWKA” dotyczy wniosków, które zostały złożone do 30 czerwca 2013 r., a także zadań realizowanych w okresie od 22 kwietnia do 20 sierpnia 2013 r. Uchwała dotyczy zamkniętej listy wniosków, która dotyczy 19 lokali. Okazało się, że regulamin dopuszcza kwalifikowanie środków wyłącznie od daty złożenia wniosku przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej do Narodowego Funduszu, a nie jak wcześniej orzeczono, od daty złożenia wniosku przez Miasto Jelenia Góra. W związku z tym w zapisie umowy z WFOŚiGW znalazł się zapis, że dotacje wniosków złożonych w tym okresie zostaną pokryte z budżetu miasta.

Komisja Gospodarki Komunalnej na zebraniu przed wczorajszą sesją wydała pozytywną opinię, a radni przegłosowali ją jednogłośnie.

Na X Sesji RMJG przyjęto uchwały w sprawie uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla terenu w rejonie ulic: Jana Pawła II- Jana Sobieskiego - Poznańska - Obrońców Pokoju w Jeleniej Górze, a także uchwałę w sprawie uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla obszaru w rejonie ulicy Cieplickiej i Polnej w Jeleniej Górze.

Na wniosek Roberta Obaza (SLD) radni przegłosowali również przystąpienie Miasta do Partnerstwa Ducha Gór. Ponadto na wniosek Wojciecha Chadżego radni przyznali honorowy tytuł „Zasłużonego dla Miasta Jeleniej Góry” ks. Jerzemu Gniadczykowi z Os. Czarne, Stanisławowi Gmyrkowi z Koła Łowieckiego „Jeleń” oraz Janowi Wołkowieckiemu – działaczowi sportowemu, który przez ponad 30 lat poświęcał się na rzecz rozwoju piłki ręcznej w Jeleniej Górze.

Ponadto radni uznali za niezasadne 13 skarg mieszkańców na Prezydenta Miasta Jeleniej Góry w sprawie nieutworzenia dla 5-latków oddziałów przedszkolnych w szkołach. Szerzej o tych sprawach poinformujemy w kolejnych artykułach.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (14) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group