Piątek, 30 września
Imieniny: Hieronima, Zofii
Czytających: 5941
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Korupcji stop

Piątek, 16 marca 2007, 0:00
Autor: TEJO
Jelenia Góra: Korupcji stop
Fot. Archiwum
Stowarzyszenie Wspólne Miasto ma zamiar patrzeć na ręce urzędnikom.

Oliwer Kubicki, jeden z liderów Wspólnego Miasta został pełnomocnikiem Stowarzyszenia Stop Korupcji. Wywodząca się z Opola organizacja jako pierwsze miasto na Dolnym Śląsku, w którym ma swoje przedstawicielstwo, wybrała Jelenią Górę.

O. Kubicki spotkał się w czwartek z przewodniczącym Rady Miasta w Opolu Sławomirem Brzezińskim, który jednocześnie jest sekretarzem krajowym Stowarzyszenia Stop Korupcji. Kubickiemu przekazano oficjalne pełnomocnictwa do reprezentowania organizacji w mieście Jelenia Góra.
Z gośćmi z Opola spotkał się także klub radnych WM.

– Celem stowarzyszenia jest zapobieganie zjawiskom korupcji i łamaniu prawa. Działamy na rzecz przejrzystości życia publicznego. Propagujemy uczciwość i etyczne zasady w życiu publicznym oraz standardy nowoczesnego państwa prawa. Współpracujemy między innymi z Transparency International Polska, Centrum Adama Smith'a, Association of Certified Fraud Examiners - Poland Chapter – deklarują członkowie.

Jeleniogórski pełnomocnik Oliwer Kubicki zamierza przyjrzeć się dokładniej dokumentom przetargowym wystawianym przez miasto oraz inwestycjom. – Zarówno tym, które są realizowane, jak i tym, które miały powstać, a nie powstały – zaznaczył.

Stowarzyszenie "Stop Korupcji" zostało założone w styczniu 2003. Jest pierwszą polską antykorupcyjną organizacją pozarządową o charakterze ogólnopolskim . Biuro krajowe stowarzyszenia mieści się w Opolu, a oddziały regionalne "Stop Korupcji" znajdują w największych polskich miastach - między innymi w Warszawie, Łodzi, Gdańsku, Toruniu i Zielonej Górze.
Jak do tej pory jedynym i wyłącznym źródłem finansowania naszej działalności są darowizny członków stowarzyszenia i jego sympatyków.

Dziełem SK jest pierwszy Polski Wortal Antykorupcyjny: www.stopkorupcji.pl, który dziennie odwiedza nawet kilkaset osób.
Stowarzyszenie przywiązuję dużą uwagę do edukacji obywatelskiej, współpracy z organami ścigania oraz niezależnymi mediami w celu informowania opinii publicznej. – Prowadzimy i wspieramy wszelkie inicjatywy edukacyjne wspólnie z młodzieżą gimnazjalną, ponadgimnazjalną, akademicką oraz z przedsiębiorcami i urzędnikami państwowymi. Działając w "Stop Korupcji" zauważamy, że największą przeszkodą w skutecznej walce z korupcją jest bierność polskich obywateli, a co za tym idzie milczące przyzwolenie na korupcję oraz bezsilność organów władzy publicznej w egzekucji prawa – czytamy w deklaracji programowej stowarzyszenia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (49)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group