Czwartek, 19 maja
Imieniny: Mikołaja, Piotra
Czytających: 5551
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Koronawirus w liczbach – stan na 24 marca 2020

Wtorek, 24 marca 2020, 15:35
Aktualizacja: Środa, 25 marca 2020, 9:53
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Koronawirus w liczbach – stan na 24 marca 2020
Fot. Przemek Kaczałko (archiwum)
Najnowsze dane w liczbach, dotyczące koronawirusa – 142 osoby objęte są kwarantanną, z tego 66 osób w kwarantannie domowej w mieście. Policja – biorąc pod uwagę, że sprawdza także osoby skierowane na kwarantannę wprost z granicy – wczoraj odwiedziła 300 osób i stwierdzono, że każda z nich podporządkowała się przepisom, pozostając w miejscu kwarantanny – informuje Urząd Miasta Jeleniej Góry.

Granicę przejechało 39 pojazdów – łącznie 50 obywateli RP i 10 cudzoziemców, 18 osób skierowano do kwarantanny.

Czterokrotnie interweniowała Straż Miejska, sugerując grupkom młodzieży powrót do miejsc zamieszkania, najczęściej zebrani rozchodzili się już na sam widok patrolu. Mniej jest obywatelskich zgłoszeń do Straży Miejskiej w sprawach różnych, drobnych nieprawidłowości – o ile w „zwyczajnym” okresie o tej porze roku zdarza się ok. 50, to wczoraj było ich 15.

Zmniejszenie obrotów odnotowuje Strefa Płatnego Parkowania, przychody – nie tylko w Jeleniej Górze – zmniejszyły się drastycznie, do niewiele ponad 30% przeciętnych dochodów w okresach porównywalnych. Powoduje to spore problemy z utrzymaniem urządzeń i programów.

Ze względu na fakt, że ratownicy medyczni, ale też strażnicy miejscy czy pogotowie ratunkowe jadąc na interwencję do konkretnych mieszkań, nie zawsze wiedzą, czy jest to rutynowa interwencja, czy też w mieszkaniu spotkają osoby na kwarantannie i powinni się zabezpieczyć w środki ochrony osobistej postanowiono, że wszystkie listy osób poddanych kwarantannie, na bieżąco aktualizowane będą udostępniane służbom przez oficera dyżurnego Policji. Przy czym nie chodzi o nazwiska osób, a adresy pod którymi przebywają, więc nie godzi to w przepisy dotyczące RODO.

Kwarantanna odbywa się również w miejscach nieoczekiwanych – z informacji GOPR dla przykłady wynika, że dwie osoby poddano kwarantannie w jednym z górskich schronisk Karkonoszy.

Twoja reakcja na artykuł?

1
3%
Cieszy
0
0%
Hahaha
2
5%
Nudzi
2
5%
Smuci
2
5%
Złości
31
82%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (20) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group