Czwartek, 30 czerwca
Imieniny: Emilii, Lucyny
Czytających: 3297
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Korki drenują kieszenie

Czwartek, 27 grudnia 2007, 8:01
Aktualizacja: Piątek, 28 grudnia 2007, 7:41
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Korki drenują kieszenie
Fot. TEJO
Nie tylko są pożeraczem czasu, ale i kosztują kierowców co najmniej kilkadziesiąt złotych więcej. To zmora śródmieścia Jeleniej Góry – korki, które w godzinach szczytu paraliżują miasto.

O korkach w stolicy Dolnego Śląska pisze dzisiejsza Polska Gazeta Wrocławska. Stanie w kolejkach pośród setek samochodów kosztuje tamtejszych kierowców około 30 milionów złotych. A statystyczny posiadacz czterech kółek wykłada z powodu korków 100 złotych miesięcznie. Tak wyliczyli naukowcy z Politechniki Wrocławskiej.

W Jeleniej Górze wprawdzie korków jest mniej, bo i miasto nieporównywalnie mniejsze, ale także są zmorą kierowców. Nie pomogły światła z wideodetekcją pojazdów. Swobodny przejazd przez miasto to noworoczne marzenie setek osób, które prowadzą samochody. Na pewno się nie zrealizuje.

Póki nie powstanie obwodnica południowa, śródmieście stolicy Karkonoszy będą paraliżować kolejki samochodów. Teraz, kiedy ulice centrum się zablokują, w oczekiwaniu na przejazd przez Podwale, Mostową i skrzyżowanie Jana Pawła z Grunwaldzką, trzeba stać już od ul. Sudeckiej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (19) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group