Czwartek, 9 lutego
Imieniny: Apolonii, Cyryla
Czytających: 9275
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Lubań: Kontrole policjantów i strażników leśnych

Piątek, 27 listopada 2020, 8:05
Autor: WAC
Lubań: Kontrole policjantów i strażników leśnych
Fot. policja
Lubańscy dzielnicowi wspólnie z funkcjonariuszami straży leśnej kontrolowali tereny leśne na terenie powiatu lubańskiego. Celem było zwalczanie przestępstw i wykroczeń z zakresu szkodnictwa leśnego.

Ideą wspólnych patroli funkcjonariuszy policji i straży leśnej jest głównie usprawnienie wymiany wspólnych informacji. Strażnicy leśni podobnie jak policjanci mają uprawnienia do legitymowania osób podejrzanych o popełnienie przestępstwa lub wykroczenia oraz świadków. Mogą również nakładać oraz pobierać grzywny nałożone w drodze mandatu karnego, zatrzymywać i dokonywać kontroli środków transportu na obszarach leśnych oraz w ich bezpośrednim sąsiedztwie. Kontrole te przeprowadzają w celu sprawdzenia ładunku oraz przeglądania zawartości bagaży w razie zaistnienia uzasadnionego podejrzenia popełnienia czynu zabronionego.

Mieszane patrole mundurowych pilnują, aby las nie był niszczony. Kontroli poddawane są miejsca pozyskiwania oraz składowania drewna, pojazdy poruszające się po terenie leśnym oraz miejsca, gdzie wcześniej ujawnione zostały przypadki kłusownictwa. Podczas ostatnich działań w powiecie lubańskim nie stwierdzono wykroczeń ani czynów przestępczych w obrębie patrolowanego rejonu.

Twoja reakcja na artykuł?

23
74%
Cieszy
4
13%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
3%
Smuci
2
6%
Złości
1
3%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (15)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
514
Coraz lepiej
23%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
38%
Nie najlepiej
12%
Wciąż fatalnie
27%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group