Środa, 23 czerwca
Imieniny: Wandy, Zenona
Czytających: 2292
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Powiat: Kontrole dzikich kąpielisk

Czwartek, 26 lipca 2018, 10:40
Aktualizacja: Sobota, 28 lipca 2018, 8:03
Autor: 112
Powiat: Kontrole dzikich kąpielisk
Fot. Archiwum Policji
W ramach ogólnopolskiej kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” jak również akcji „Bezpieczne Wakacje”, policjanci Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze wspólnie z innymi służbami i instytucjami odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo nad wodą, prowadzili kontrole miejsc będących niestrzeżonymi kąpieliskami.

Policjanci Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze oraz przedstawiciele Wodnego Pogotowia Ratunkowego a także Straży Pożarnej w Jeleniej Górze prowadzili kontrole niestrzeżonych miejsc kąpieliskowych na terenie powiatu jeleniogórskiego.

- Służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo nad wodą pojawiły się na terenie niestrzeżonych akwenów, tzw. „dzikich kąpielisk” – żwirowniach czy gliniankach. Celem była m.in. działalność informacyjno-edukacyjna w zakresie szeroko pojętego bezpieczeństwa osobistego osób tam przebywających informuje podinsp. Małgorzata Gorzelak z KMP w Jeleniej Górze.

Realizowane są założenia akcji ,,Bezpieczne wakacje” i „Bezpieczna woda”, które skierowane są przede wszystkim do dzieci i młodzieży szkolnej i mają na celu uświadomienie zagrożeń wynikających z korzystania z tzw. „dzikich kąpielisk” oraz popularyzacja i podniesienie świadomości społecznej z zakresu bezpiecznego letniego wypoczynku, w tym na wodach i terenach przywodnych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (26) Dodaj komentarz

komentarz usunięty

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group