Wtorek, 16 lipca
Imieniny: Marii, Mariki
Czytających: 9825
Zalogowanych: 56
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Powiat: Konsultacje w sprawie powiększenia powiatu

Środa, 8 sierpnia 2018, 6:41
Aktualizacja: Piątek, 10 sierpnia 2018, 6:56
Autor: WAC
Powiat: Konsultacje w sprawie powiększenia powiatu
Fot. WAC
Już 10 sierpnia ruszają konsultacje społeczne dotyczące zmiany granic administracyjnych powiatu jeleniogórskiego poprzez przyłączenie gminy Wojcieszów.

Mieszkańcy powiatu jeleniogórskiego będą mieli czas do 24 sierpnia, aby wypowiedzieć się czy są za tym, aby do grona gmin i miast dołączył Wojcieszów. Informacje na temat konsultacji są na stronach internetowych poszczególnych samorządów regionu.

Zainteresowane osoby będą mogły wyrazić swoje zdanie tradycyjnie poprzez wrzucenie ankiety do urny, w siedzibie Starostwa Powiatowego lub w urzędzie swojej gminy. Będzie też można wypowiedzieć się drogą elektroniczną.

Po zakończeniu konsultacji Rada Powiatu będzie miała czas do 6 września na wydanie opinii w tej sprawie. Nie będzie ona jednak wiążąca, gdyż ostateczna decyzja, czy Wojcieszów opuści powiat złotoryjski na rzecz powiatu jeleniogórskiego należy do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Przypomnimy. To kolejna próba podjęta przez mieszkańców Wojcieszowa zmiany przynależności administracyjnej z powiatu złotoryjskiego na jeleniogórski. Już w 1999 roku Wojcieszów i Świerzawa w referendum wypowiedziały się za przynależnością do powiatu jeleniogórskiego. Mimo to ich wola nie została uszanowana i oba miasta znalazły się w powiecie złotoryjskim.

Powody dla, których Wojcieszowowi bliżej do Jeleniej Góry niż do Złotoryi mają charakter społeczny i ekonomiczny. Większość wojcieszowian pracuje w Jeleniej Górze, tu też uczęszcza do szkół średnich większość tamtejszej młodzieży. Tymczasem sprawy urzędowe między innymi w urzędzie skarbowym czy w sądzie muszą załatwiać w Złotoryi, a niektóre nawet w Legnicy (na przykład w Sądzie Okręgowym) . Równie ważkim powodem, dla którego mieszkańcy Wojcieszowa chcą wziąć „rozwód” ze Złotoryją, jest kiepska kondycja finansowa tamtejszego powiatu.

Twoja reakcja na artykuł?

31
86%
Cieszy
0
0%
Hahaha
2
6%
Nudzi
0
0%
Smuci
2
6%
Złości
1
3%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11)

SKOMENTUJ
Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować ten artykuł. Zaloguj się.

Czytaj również

Sonda

Co wolisz: kawę, herbatę czy wodę?

Oddanych
głosów
924
Kawa
39%
Herbata
23%
Woda
29%
Inny napój (np. sok, cola, mleko)
9%
 
Głos ulicy
Czy Teatry Uliczne w tym roku się podobały?
 
Warto wiedzieć
Jak Kościół zdobył swój majątek?
 
Rozmowy Jelonki
Mam nadzieję, że telefon wkrótce zadzwoni
 
Kultura
Teatry Uliczne – niedziela, wideorelacja
 
Kultura
Przyjechali do Jeleniej Góry z Grecji
 
Aktualności
Teatry Uliczne – videorelacja z soboty
 
Aktualności
Uszkodzona sygnalizacja na przejeździe kolejowym
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group