Poniedziałek, 6 grudnia
Imieniny: Mikołaja, Jaremy
Czytających: 6453
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Konkurs na plakat o smartzombie

Wtorek, 9 listopada 2021, 9:34
Autor: WAC
Jelenia Góra: Konkurs na plakat o smartzombie
Fot. WAC
Towarzystwo Karkonoskie zorganizowało konkurs plastyczny na plakat poświęcony tematowi tzw. smartzombie, czyli osób przechodzących przez jezdnię, a jednocześnie wpatrujących się w ekran telefonu komórkowego.

Konkurs jest skierowany do jeleniogórskich szkół ponadpodstawowych. Prace wykonane przez drużyny złożone z uczniów należy składać do 30 listopada 2021 do sekretariatu Departamentu Edukacji UM w Jeleniej Górze, Plac Ratuszowy 58. Ogłoszenie wyników planowane jest na początku grudnia. Dzieła zwycięskich zespołów, dla osiągnięcia lepszego rezultatu społecznego, zostaną umieszczone na tablicach wewnątrz autobusów MZK oraz w wiatach przystankowych.

Projekt "Nie bądź SmartZombie" to działania podejmowane przez jeleniogórską młodzież, mające zwrócić uwagę na powiązanie uzależnienia od telefonu i internetu z zagrożeniami niechronionych uczestników ruchu drogowego czyli pieszych – mówi pomysłodawca konkursu Mariusz Synówka. - W pierwszym etapie uczniowie Szkoły Podstawowej nr 8 przygotowali hasła na przejścia dla pieszych, w których ostrzegają o zagrożeniu związanym z używaniem telefonu komórkowego podczas przechodzenia przez jezdnię. Kontynuacją tych działań są prelekcje uczniów poświęcone tej tematyce w przedszkolach na terenie miasta.

Twoja reakcja na artykuł?

1
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group