Sobota, 26 września
Imieniny: Łucji, Justyny
Czytających: 5967
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Konkurs na mokrą robotę

Wiadomości: Jelenia Góra
Sobota, 23 czerwca 2007, 0:00
Aktualizacja: Sobota, 23 czerwca 2007, 17:07
Autor: JEN
Fot. Archiwum
Stanisław Dziedzic poza „Wodnikiem”. Ratusz obsadzi stołek nowego prezesa?

W piątek odbył się konkurs na stanowisko prezesa spółki „Wodnik”, której właścicielem jest miasto.
Po zakończeniu kadencji Stanisława Dziedzica, dotychczasowego prezesa, zgłosiło się 11 kandydatów, ale dwóch zrezygnowało tuż przed konkursem. Walczyło więc o ten stołek dziewięciu.

Kandydatów oceniała komisja składająca się z pięciu osób wchodzących w skład rady nadzorczej spółki.
Jak powiedział szef komisji i rady nadzorczej – Eugeniusz Kleśta w finale zmagań kandydatów na wspomniane stanowisko zdecydowanie prowadziły trzy osoby, ale nie zgodził się na ujawnienie nazwisk liderów. Niemniej komisja nie zdecydowała się na wybranie wśród tej trójki prezesa i dlatego konkurs nie został rozstrzygnięty.

W tej sytuacji, zgodnie z obowiązującymi przepisami, oddelegowano do pełnienia tej funkcji jednego z członków rady nadzorczej – Wojciecha Jastrzębskiego, który już wcześniej startował w konkursie o to stanowisko. Ale i wówczas nie rozstrzygnięto tej rywalizacji i na prezesa mianował wówczas poprzedni prezydent – Józef Kusiak – Stanisława Dziedzica.

Ponieważ ukrywa się nazwiska wspomnianej trójki liderów, można sądzić, że nie byli źli. Wręcz przeciwnie, każdy z nich mógł zostać prezesem, ale z góry wiadomo było, że tak się nie stanie. Wróble na dachu ratusza ćwierkają, a wtórują im gruchaniem gołębie na placu Ratuszowym, że o tym, kto zostanie prezesem decydować będą nowi włodarze miasta.
Będzie to więc wybór polityczny.

Mówi się, że oddelegowanego prezesa popiera Wspólne Miasto, które zaczyna kokietować rządząca w Jeleniej Górze, ale w mniejszości, Platforma Obywatelska. Dzieje się tak, bo nie wyszedł romans radnych PO z lewicowymi radnymi.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (19) Dodaj komentarz

~i gitara 23-06-2007 12:49
Jak to mówi mój sąsiad "precz z komuną"
~ciekawe 23-06-2007 14:01
Robuś w Bolesławcu, a kto w Jeleniej? O jakim TWA będzie teraz pisał Prystrom?
~lx 23-06-2007 14:17
Po pierwsze. Dziedzic nie został odwołany tylko skończyła się mu kadencja. Po drugie. Jacy nowi włodarze miasta będą decydować? Czyżby prezydent miał się podać do dymisji? Prezydent powołał członków rady nadzorczej Wodnika kilka miesięcy temu. Więc dzisiejsze wybory nie były (bądź były) polityczne. I następne będą takie same. Po trzecie. Oddelegowanego członka rady nadzorczej na p.o. Prezesa (a nie Prezesa) P. Jastrzębskiego zgłosiło parę miesięcy temu do rady nadzorczej właśnie Wspólne Miasto. Dziwne więc, żeby nie miało go popierać. Po czwarte. Jak się przejrzy wypowiedzi polityków SLD i PO od ostatnich wyborów (a nawet i z kampanii wyborczej) to ciężko doszukać się jakiegokolwiek romansu pomiędzy tymi ugrupowaniami. Wręcz przeciwnie. Więc jak mogło coś nie wyjść jeżeli nie było takiego założenia? Po piąte. Wodnik jest 100–procentową spółką miasta. Wobec czego nie może być dziwnym, że "Ratusz" właśnie wybiera zarząd (poprzez przedstawicieli w radzie nadzorczej). Bo kto ma wybierać i decydować o własnej spółce jeżeli nie właściciel?
~irek 23-06-2007 15:32
i jak tu wierzyć w konkursy skoro i tak wybiera sie z klucza partyjnego – stare zwyczaje pozostały
~ALFa 23-06-2007 16:20
To było przecież pewne, że Obrębalski przekaże to stanowisko swojemu koledze. To jest właśnie władza i koleśiostwo. Teraz nie będzie już konkursu i żadnych wymagań, więc można obsadzić to stanowisko byle Ziutkiem. Jak to dobrze mieć kolege prezydenta. Pozdrawiam.
~Archi 23-06-2007 16:38
"nie wyszedł nieudany romans..." – jak był nieudany to musiał nie wyjść. Bezsensowna składnia językowa. A co do samego romansu to może niech autor artykułu poda przykłady? Bo ja jakoś tego nie dostrzegłem! Moim zdaniem nadużycie...
~dzinks 23-06-2007 17:41
prezesem będzie Wachulak
~kot jarka 23-06-2007 19:38
Wachulak nie u Kleśty. Prezeseem będzie gość z PIS.
~wyborca 23-06-2007 21:45
To może Łojek !
~obserwator 23-06-2007 23:39
Jak zwykle w artykułach "jelonki" opisy faktów nie są rzetelne. Pan Jastrzębski brał udział w konkursie na prezesa, w którym wygrał pan Wierszyło a nie jak podano mianowano Pana Dziedzica. Radzę przed napisaniem informacji dokładnie zapoznać się z faktami.
~maurycy 23-06-2007 23:51
Dziedzic zostal odwolany! Wreszcie, tylko czemu tak pózno? Odwolano go za niedowlad organizacyjny w spólce i ...... wiele innych "osilgniec". Jako "wybitny smyrneński wodociagowiec" przyniesiony zostal do wodnika w "teczce" przez Kusiaka w 2004 r. po pieciu miesiacach od konkursu, który wygral poprzedni prezes Józef Wierszylo. Jezli chodzi o Miroslawa Wachulaka to nie moze byc wybrany na prezesa bo z PEC–u odwolano go za "Brak wspólpracy z zaloga i wyalienowanie zarzadu od zalogi". Tak to uzasadnial prezydent Obrebalski.
~opozycja pozaparlamentarna 24-06-2007 11:10
A pan Kleśla co tam robi? Prawo I Sprawiedliwość po to wstawiło tam swego człowieka, żeby zamiatał wszelkie brudy i ścieki pod dywan, a raczej puszczał w kanał? Czemu opinia publiczna nic nie wie o karach nałożonych przez UKS z Legnicy z tytułu zaniżania opłat środowiskowych? Co z tą maszyną do hydroforni, kupioną za grube pieniądze i stojącą odłogiem w magazynach? OZI doniosło nam też, że ostatnio panikę w Wodniku wywołało wykrycie w jednym z ujęć bakterii coli czy innych zarazków? Spółka do trzepania kasy tylko?
~taa 24-06-2007 12:04
opozycja –daj se siana bojowniku ,nie naprężaj siś bo ci żyłka pęknie. bardzo ładnie to okresliłeś: maszyna do hydrofornii ,kwiatek taki. bardzo wzruszająca ta obawa o brak informacji dla ,jak to piszesz,opinii publicznej. chyba też chciałeś być prezesem ale nie wyszło,jakoś to odreagujesz ja.....u. i pozostań w opozycji,to jest łatwiejsze.
~Zorientowaany 24-06-2007 14:00
Opozycja pozaparlamentarna a cóż to za określenie Panie Niedźwiecki. W jakiej opcycji obecnie Pan obecnie brylujesz? Zbierasz Pan plotki na temat Wodnika od kogo to ja i Pan wiesz dobrze i mieszasz mieszkańcom w głowie.Niedźwiecki na prezesa to istny skandal.
~Slaby ale prezesem... 24-06-2007 14:07
Ktora to juz kompromitacja ratusza za rzadow Obrebalskiego i PO? Szwagierka, Wodnik, przegrane sprawy w sadzie... Po co robic konkurs skoro w 'bialych' rekawiczkach i tak wsadza sie na stolek swojego??? Co z tego ze cienki, nawet tak cienki ze sam sie boji wystartowac w konkursie bo wie ze bedzie wowczas wyrazna jego slabosc wobec innych kandydatow. Beczelnosc Obrebalskiego i Prystroma powoli przekracza juz granice w ramach ktorych mozna milczec. Oj Marek zbiera ci sie!
~Bed Bojs 24-06-2007 14:29
"Beczelnosc Obrebalskiego i Prystroma" – nie no rozwalacie nas poziomem tej dyskusji, ani to po polsku, ani to logiczne. Prystrom, z tego co mowicie, pracuje w Boleslawcu a teraz rzadzi razem z Obrebalskim? Jelenia Gora. To juz zbyt skomplikowane nawet jak na czerwona kotline. Przecie WM to jedyna rozsadna opozycja, ktora nigdy nie szla i nie idzie na pasku. A to ze maja specjalistwo, to chyba nie ich wina. Na koncu zawsze okazuje, ze WM mialo racje. I tego wlasnie nie mozecie zniesc, drodzy krytykanci Obrebalskiego.
~do Bed Bojs? 24-06-2007 16:12
Czemu ten specjalista popierany przez WM, ktory ma zosac p.o. prezesa nie wystartowal w konkursie? Odpowiedz to podyskutujemy dalej... czekam!
~do Zorientowany 25-06-2007 8:55
No to kto jest tą wtyczką w Wodniku? Od zorientowanego człowieka oczekiwalibyśmy też więcej konkretów i ustosunkowania się do zarzutów
~Do opozycji parlamentarnej. 29-06-2007 18:26
Proponuje przyjrzeć się również P.O. p.Jastrzębskiemu. W poprzednich miejscach pracy "Jelbud" i "Budujemy Dom". Sprawy sądowe w takcie.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group