Środa, 10 sierpnia
Imieniny: Borysa, Wawrzyńca
Czytających: 3137
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kotlina Jeleniogórska: Konkurs na kartkę świąteczną – dla wszystkich

Piątek, 30 października 2009, 14:49
Aktualizacja: Wtorek, 3 listopada 2009, 19:56
Autor: Mar
Kotlina Jeleniogórska: Konkurs na kartkę świąteczną – dla wszystkich
Fot. Mar
Bardzo ciekawa inicjatywa urodziła się za murami jeleniogórskiego więzienia. Maciej Woliński, człowiek który w tym miejscu powołał do życia zespół teatralny i muzyczny, który swoimi obrazami ozdobił ściany w całym obiekcie, zaproponował konkurs na namalowanie kartki świątecznej zatytułowany – „Życzenia prosto z serca”

Zapytaliśmy Maćka, dlaczego konkurs akurat na taki malunek, przecież kartek świątecznych jest wszędzie zatrzęsienie.

- W życiu które mija nam na bezustannej pogoni za wszystkim, zapominamy jakie kiedyś, jeszcze kilkanaście lat temu, były święta. Był to czas refleksji, spotkania z rodziną, wspólnego kolędowania. Wpadając w wir konsumpcjonizmu zapominamy o duchowym, tak cennym, wymiarze świąt. Zapominając o tym pozbawiamy tego przeżycia nasze dzieci, które nie miały dane przeżyć ciepła prawdziwych świąt, ciepła życzeń przy wspólnym stole czy radości z otrzymanej kartki świątecznej która jeszcze przez długi czas stała na kredensie lub szafce. Wysyłamy masowe życzenia esemesem czy emalią, nie zastanawiając się nad słowami, życzeniami, przesłaniem dorzucimy świecącą choinkę lub mrugającego Mikołaja, który ze świętym nie ma nic wspólnego, to oddaje też logo całego konkursu, mojego autorstwa – tłumaczy swój pomysł Maciej Woliński.

Ten konkurs ma choć trochę przywrócić tradycję wysyłania kartek świątecznych, od serca, przy których wypisywaniu siedziała cała rodzina. Konkurs skierowany jest przede wszystkim do dzieci, ale również otwarty jest dla wszystkich, który zechcą chwycić za pędzel czy piórko.

Oryginalne kartki zostaną zaprezentowane na wystawie w szkole podstawowej w Czernicy, która jest współorganizatorem konkursu, a następnie sprzedane na aukcji a dochód zasili konto świetlicy środowiskowej w Czernicy, która właśnie tam powstaje. Konkurs współorganizują również: parafia rzymsko-katolicka w Czernicy, gimnazjum numer 3 w Jeleniej Górze, gimnazjum w Jeżowie Sudeckim, areszt śledczy w Jeleniej Górze. Przewodniczącym jury zgodził się zostać Dariusz Miliński, znany malarz z Pławnej, a jury w składać się z przedstawicieli organizatorów konkursu oraz osób ze świata artystycznego Jeleniej Góry.

Oryginały prac posłużą jako wzory do wydrukowania kartek, które każdy będzie mógł kupić i wysłać do swoich bliskich, znajomych, przyjaciół. To będą kartki z przesłaniem:” Życzenia prosto z serca”
Sponsorzy którzy mogą się zgłaszać cały czas, dostaną specjalną pulę kartek dla kontrahentów, klientów czy pracowników ze specjalnymi życzeniami od firmy.

Konkurs zacznie się 1 listopada, a prace konkursowe należy wysyłać lub dostarczyć organizatorowi najpóźniej do 28 listopada na adres: Wychowawca do spraw KO 58-500 Jelenia Góra ul. Grottgera 2, z dopiskiem - konkurs na kartki świąteczne. Liczy się data doręczenia przesyłki.

Oceny kartek i przyznanie nagród dokona jury w składzie po jednym przedstawicielu każdego organizatora konkursu oraz osoby ze świata artystycznego Jeleniej Góry.
Wszystkich, którzy chcą wysłać kartkę z życzeniami prosto z serca prosimy o chwilę cierpliwości, już niedługo kartki będą dostępne w Jeleniej Górze i okolicy

Projekt to również spektakl teatralny Grupy „Za Murem” pt. „Legenda św. Mikołaja – czyli Mikołajów dwóch”, który odbędzie podczas wernisażu w Czernicy 6 grudnia. Tego dnia odbędzie się rozstrzygnięcie konkursu, otwarta zostanie wystawa nagrodzonych prac i pałacowy wieczór pełen niespodzianek, bo wystawa z sali w której działa świetlica środowiskowa, przeniesiona zostanie do pałacu w Czernicy, dzięki uprzejmości jego właściciela, Macieja Malinowskiego. Tam też zostanie otwarta wystawa obrazów Macieja Wolińskiego, z cyklu „Cztery pory roku”. Maciek namalował widoki pokazujące urodę wszystkich sezonów w kotlinie jeleniogórskiej i nie tylko.

Szczegóły i kontakt z organizatorem przez internet: www.matiexprimoars.blogspot.com.pl

Jelonka.com jest patronem medialnym całego konkursu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group