Niedziela, 26 czerwca
Imieniny: Jana, Pawła
Czytających: 8526
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Powiat: Koniec sporu o drogę na Okraj

Niedziela, 14 października 2018, 7:03
Aktualizacja: Poniedziałek, 15 października 2018, 7:07
Autor: WAC
Powiat: Koniec sporu o drogę na Okraj
Fot. WAC
Spór pomiędzy Starostwem Powiatowym, a Urzędem Marszałkowskim o to, kto powinien być właścicielem, a tym samym ponosić koszty utrzymania sześciokilometrowego odcinka drogi trwał od momentu, gdy na początku 2016 roku samorząd województwa przekazał go Starostwu Powiatowemu w Jeleniej Górze.

To ostatnie uznało, że cała procedura odbyła się z naruszeniem prawa, a droga nie spełnia kryteriów, aby uznać ją za powiatową i decyzję sejmiku zaskarżyło do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego. Ten w orzeczeniu wydanym we wrześniu 2016 roku uznał racje powiatu. Stanowisko to podzielił na początku tego roku NSA.

Po otrzymaniu korzystnego dla siebie wyroku, starostwo wystąpiło do samorządu województwa o zwrot 133 tysięcy złotych kosztów jakie poniosło na utrzymanie drogi, w czasie gdy było jego zarządcą. W odpowiedzi do Jeleniej Góry trafiło jednak pismo, w którym sejmik odmówił uregulowania należności i wszystko wskazywało, że oba samorządy ponownie spotkają się w sądzie.

Do starcia na sali rozpraw ostatecznie nie dojdzie, gdyż negocjacje na linii: starosta Anna Konieczyńska i marszałek Sejmiku Cezary Przybylski zakończyły się polubownie i dług zostanie oddany.

Twoja reakcja na artykuł?

21
64%
Cieszy
0
0%
Hahaha
2
6%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
10
30%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (14) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group