Sobota, 28 stycznia
Imieniny: Radomira, Tomasza
Czytających: 3597
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Koniec sezonu zawodników Automobilklubu Karkonoskiego

Czwartek, 10 grudnia 2009, 12:44
Aktualizacja: 12:45
Autor: ahawer
Jelenia Góra: Koniec sezonu zawodników Automobilklubu Karkonoskiego
W sezonie 2009 po wielu latach posuchy doczekaliśmy się tytułu Mistrza Polski zdobytego przez zawodników Automobilklubu Karkonoskiego w klasie HR–12 tryumfowali ŁUKASZ RYZNAR – MICHAŁ JUCEWICZ (niestety Michał z przyczyn regulaminowych tytułu nie otrzymał).

Jest to wielki sukces tych zawodników, ponieważ przyszło im walczyć z piekielnie szybkim Oplem Kadetem Mariusza Woźniczki i dzięki konsekwentnej jeździe tytuł ten trafił do ich rąk. Za ten sukces należą im się wielkie brawa szczególnie za sportową postawę, wole walki oraz za wieczny uśmiech – widać, że oprócz rywalizacji sportowej walka na trasie sprawia im wiele radości.
Kolejnym sukcesem sezonu 2009 naszego jeleniogórskiego klubu jest pierwsze miejsce w Rajdowym Pucharze Polski w mocno obsadzonej klasie N-3 PIOTRA RUDZKIEGO zawodnika, który zmienił barwy klubowe na nasze w połowie sezonu i obdarował nas tytułem „mistrzowskim”. Dodatkowo Piotrek tryumfował w klasyfikacji Grupy N. Cieszyć może zapowiedź startów Piotra w przyszłym sezonie w RSMP co, mamy wielką nadzieję, zaowocuje tytułem Mistrzów Polski.
W Rajdowym Pucharze Polski blisko wywalczenia miejsca na podium był również Andrzej Nykiel, który zajmując czwarte miejsce w klasie Astra pokazał, że jest bardzo szybkim zawodnikiem i tylko brak zaplecza finansowego nie pozwolił na walkę o czołowe lokaty w swojej klasie.
Po zeszłorocznym sukcesie i zdobyciu pierwszego miejsca w klasie A-5 na koniec sezonu, Marcin Stywryszko i Szymon Rosik przeszli do mocniejszej klasy A-6 startując Hondą Civic, niestety sezon okazał się pechowy dla zawodników. Liczne awarie samochodu spowodowały, że nie mogą zaliczyć go do udanego, niemniej doświadczenie w przygotowaniu samochodu powinno zaowocować w sezonie 2010.
Również na fotelu pilota mieliśmy reprezentanta w Rajdowym Pucharze Polski 2009 - Łukasza Bułata, który startując w legendzie polskiej motoryzacji Fiat 125p osiągnął sukces zajmując pierwsze miejsce w klasie RWD-2, niestety ilość sklasyfikowanych zawodników nie pozwoliła na przyznanie tytułu, jednak widowiskowa jazda Darka Nowickiego i Łukasza zawsze dawała wiele radości kibicom zgromadzonym na trasach RPP.

Gratulując tytułów i sukcesów na poszczególnych rajdach liczymy, jako członkowie Automobilklubu Karkonoskiego i kibice tego pięknego sportu, że sezon 2010 przyniesie nam jeszcze więcej radości i kolejny rok będziemy się mogli cieszyć z czołowych miejsc zajmowanych przez naszych zawodników.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
760
Tak
21%
Nie
69%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group