Sobota, 25 czerwca
Imieniny: Doroty, Łucji
Czytających: 2515
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Koniec sezonu ogródkowego. Pustka w Rynku

Poniedziałek, 10 października 2011, 9:33
Aktualizacja: 9:34
Autor: Agrafka
JELENIA GÓRA: Koniec sezonu ogródkowego. Pustka w Rynku
Fot. RED
W minionym tygodniu z placu Ratuszowego zdemontowano ostatni zadaszony ogródek gastronomiczny. Czy chłodne pory roku muszą nieść pustkę w reprezentacyjnym punkcie Jeleniej Góry?

Wszechobecne wiosną, latem i wczesną jesienią ogródki gastronomiczne rozmaitych lokali, nawet tych od Rynku oddalonych, dodawały temu miejscu kolorytu. Jednak świadczyły też o ubogiej ofercie centrum Jeleniej Góry, ograniczającej się do serwowania piwa jako jedynej atrakcji śródmieścia.

Kiedy nadchodzą chłodne pory roku, plac Ratuszowy obumiera. Z jednej strony swoje robi klimat, z drugiej – są sposoby, aby mimo przeciwności aury takie miejsca ożywiać. Od dawna porusza się kwestię budowy zadaszonych i ogrzewanych kramów kupieckich, które istniały przecież w Rynku przed jego przebudową (przy przybudówce do Ratusza). Z pewnością stanowiłyby nie tylko o klimacie placu, lecz także przyciągnęłyby turystów jesienią i zimą.

Miasto ma w planach postawienie jednolitych straganów kupieckich, ale nie wiadomo, czy w takiej formie, która umożliwiałaby całoroczną działalność.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group