Sobota, 28 stycznia
Imieniny: Radomira, Tomasza
Czytających: 8586
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Konferencja z udziałem Pawła Janasa

Poniedziałek, 25 listopada 2019, 9:41
Aktualizacja: Sobota, 30 listopada 2019, 10:07
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Konferencja z udziałem Pawła Janasa
Fot. Przemek Kaczałko
W hali im. Jerzego Szmajdzińskiego w Karkonoskiej Państwowej Szkole Wyższej w Jeleniej Górze odbyła się konferencja pt. "Piłka nożna w szkole". Uczestnicy mogli m.in. spotkać się z byłym selekcjonerem Reprezentacji Polski i byłym trenerem warszawskiej Legii – Pawłem Janasem.

Organizatorem konferencji był Wydział Nauk Medycznych i Technicznych KPSW. Podczas szeregu pokazów i wykładów nauczyciele, trenerzy, instruktorzy piłki nożnej oraz studenci mogli poszerzyć swoją wiedzę w zakresie nauczania gry w piłkę nożną.

W swoim wystąpieniu Paweł Janas mówił o szkoleniu w latach 60. i 70.

Są duże różnice - teraz wszystko bardzo się rozwinęło. Są różnice w samym szkoleniu, jak i infrastrukturze - mamy teraz sztuczne orliki, światła, a przedtem wychodziło się ze szkoły i o 16:00 już ciemno. Wtedy grało się wszędzie. Teraz są oczywiście inne pieniądze - mówił były selekcjoner Reprezentacji Polski. - Ruszyło się z młodzieżą - na pewno z każdej grupy ktoś się wybije - dodał P. Janas.
Jesteśmy wyższą szkołą zawodową, mamy klub sportowy z dużymi tradycjami, a piłka nożna jest dziedziną sportu Latynosów i Polaków - powiedział Marian Ursel, rektor KPSW.
Mamy kierunek wychowania fizycznego i zajmujemy się każdą dyscypliną sportową, którą uprawiają nasi studenci, w tym również piłką nożną. To kierunek, który ma przygotować przyszłych nauczycieli, trenerów, a piłka nożna jest najbardziej masowym sportem - dodała Wioletta Palczewska z Wydziału Nauk Medycznych i Technicznych KPSW, która zapewnia, że uczelnia chce wrócić do tradycji sportowych i wznowienia AZS-u w piłce siatkowej i koszykówce.

Twoja reakcja na artykuł?

2
33%
Cieszy
0
0%
Hahaha
3
50%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
17%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
759
Tak
21%
Nie
69%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group