Środa, 17 sierpnia
Imieniny: Julianny, Jacka
Czytających: 5598
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Koncertowo przy Ratuszu

Niedziela, 4 lipca 2021, 13:25
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Koncertowo przy Ratuszu
Fot. Przemek Kaczałko
Wczoraj (3.07) na Placu Ratuszowym w Jeleniej Górze zainaugurowano lipcowe koncerty pod hasłem "Muzyczni sąsiedzi", podczas których na scenie grają muzycy z Polski i Niemiec.
Muzyczni sąsiedzi” to nowe działanie w projekcie „Partnerzy z kulturą II”, które zakłada organizację na Placu Ratuszowym w Jeleniej Górze pięć wspólnych koncertów zespołów z polsko-niemieckiego pogranicza - informuje Jeleniogórskie Centrum Kultury. - Przewidziano pięć plenerowych koncertów, podczas których zaprezentują się zespoły grające różne odmiany muzyki popularnej i klasycznej. Wspólne występy mają na celu przybliżyć kulturę sąsiada, a jednocześnie poprzez wspólne muzykowanie na scenie poznać ze sobą artystów z obu krajów, zacieśnić współpracę i umożliwić powstawanie sieci wzajemnych kontaktów wspierającej kontynuację współpracy w przyszłości - dodał organizator.

Duet YaniKa&Szymon Justyński z Bogatyni pozwolił zgromadzonym przed sceną na odprężenie się na leżakach przy przyjemnych dźwiękach i miłym wokalu. Następnie wystąpiła kapela z Drezna - Johannes Gerstengarbe und Band - która muzycznie surfowała wokół jazzu.

Kolejny koncert już za tydzień. W sobotę (10.07) o godz. 19:00 zaprezentują się Natalia Przybysz, a także chór z Budziszyna.

Projekt „Partnerzy z kulturą II” jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Współpracy INTERREG Polska-Saksonia 2014-2020.

Twoja reakcja na artykuł?

22
63%
Cieszy
6
17%
Hahaha
3
9%
Nudzi
1
3%
Smuci
2
6%
Złości
1
3%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (16) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group